Ukradli trzy ciężarówki w Norwegii. Wpadli w Gdańsku

18 stycznia 2013r. | Drukuj

Gdańska policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież samochodów ciężarowych w Norwegii. Trzy ciągniki siodłowe marki mercedes odnaleziono na terenie gdańskiej stacji paliw.

Fot. Policja

Fot. Policja

Policjanci z komisariatu w Gdańsku-Osowa odnaleźli na parkingu jednej ze stacji paliw trzy ciągniki siodłowe, skradzione dwa dni wcześniej w Norwegii.  Firma transportowa, do której należą samochody, wyceniła wartość ich tych na 750 tys. zł. Odzyskane mercedesy przekazano prawowitym właścicielom, natomiast gdańscy policjanci zwalczający przestępczość samochodową rozpoczęli poszukiwania sprawców mających związek z kradzieżą tych aut. W środę rano funkcjonariusze zatrzymali 39-letniego gdańszczanina i 44-letniego mieszkańca jednej z miejscowości pod Gdańskiem. Funkcjonariusze ustalili, że młodszy z zatrzymanych brał udział w kradzieży samochodów z terenu Norwegii. Drugi z podejrzanych odpowie za pomoc w sprzedaży tych aut. Podczas przeszukania posesji, którą zajmował 44-latek , policjanci znaleźli jeszcze dwa samochody marki bmw, w których wstępnie stwierdzili ingerencję w numery identyfikacyjne. Zabezpieczone pojazdy trafią do biegłego, który ustali ich pierwotne oznaczenia.

Wczoraj w prokuraturze obaj zatrzymani mężczyźni usłyszeli zarzuty karne za dokonane przestępstwa. Na poczet przyszłych kar i grzywien zabezpieczono od nich 15 tys. zł., a prokurator zastosował wobec nich dozór policji. 39-latek był w przeszłości karany za kradzieże i przestępstwa narkotykowe, a 44-latek za kradzieże samochodów i oszustwa.

Wobec obu mężczyzn prokurator zastosował dozór policji.


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz