Inwestycje w wiatr na morzu. Konferencja w Słupsku

17 stycznia 2013r. | Drukuj

Ponad 300 osób, w tym ministrowie, parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i biznesu wezmą udział w międzynarodowej konferencji: Morska energetyka – kołem zamachowym rozwoju przemysłu i regionów nadmorskich, która odbędzie się 21 stycznia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Organizatorami przedsięwzięcia są Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej, Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego i Wyższa Hanzeatycka Szkoła Zarządzania w Słupsku.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Celem konferencji  jest prezentacja i ocena korzyści gospodarczych, wynikających z rozwoju morskiej energetyki wiatrowej na polskich obszarach morskich, zarówno z punktu widzenia  budżetu państwa, jak i województw nadmorskich i samorządów. Częścią wydarzenia ma być też przedstawienie propozycji rozwiązań umożliwiających wykorzystanie potencjału gospodarczego i społecznego, jaki niesie za sobą  rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce.

Minister Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomir Nowak weźmie udział w panelu dyskusyjnym o „Miejscu przemysłu i energetyki morskiej w polityce gospodarczej i energetycznej”, którego moderatorem będzie prezes FNEZ Maciej Stryjecki. Nie zabraknie również panelu poświęconego „Roli nadmorskich ośrodków naukowych w kreowaniu rozwoju regionalnego wokół przemysłu i energetyki morskiej”, który moderować ma rektor Wyższej Hanzeatyckiej Szkoły Zarządzania w Słupsku Monika Zajkowska.

Swoimi doświadczeniami  w morskiej energetyce wiatrowej podzielą się także przedstawiciele niemieckiego regionu Wolnego Hanzeatyckiego Miasta Rostok, natomiast  „Rolę morskiego przemysłu energetyki w rozwoju polskich regionów nadmorskich” zaprezentuje senator Kazimierz Kleina, członek Parlamentarnego Zespołu ds. Energetyki.

Konferencja odbędzie się 21 stycznia w Słupskim Inkubatorze Technologicznym. Więcej informacji na stronie www.konferencje.fnez.org. Gazeta Kaszubska objęła nad wydarzeniem patronat medialny.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz