Wszystkie sklepy zamknięto. Trwa walka z dopalaczami

17 stycznia 2013r. | Drukuj

Na polecenie wojewody pomorskiego Ryszarda Stachurskiego zamknięte zostały wszystkie sklepy, w których prowadzona była sprzedaż substancji nazywanych potocznie „dopalaczami”. To kolejna odsłona wojny z narkotykowym biznesem.

fot. dopalacze/ PAP -Piotr Polak

fot. dopalacze/ PAP -Piotr Polak

Sklepy z dopalaczami po skutecznej akcji rządu zamknięto, jednak po dwóch latach zaczęto otwierać je na nowo. Wojewoda pomorski Ryszard Stachurski w listopadzie ubiegłego roku rozpoczął kontrole sklepów sprzedających tzw. dopalacze, które nie nadają się do spożycia. W środę po południu na polecenie wojewody wszystkie sklepy zamknięto. – Decyzja ma związek z wynikami badań próbek pobranych podczas kontroli realizowanych przez Wojewódzką Stację Sanitarno Epidemiologiczną. Wykazały one, że niektóre z wprowadzanych do obrotu produktów zawierały substancje ujęte w załączniku do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców Pomorza, wojewoda Ryszard Stachurski wydał Dyrektorowi Wojewódzkiej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej pisemne polecenie zamknięcia wszystkich punktów sprzedaży tego typu produktów – informuje Pomorski Urząd Wojewódzki w Gdańsku. Podobne polecenie wystosowano do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. Sklepy zostały zaplombowane, a towar zabezpieczony przez policję. Działania podjęte zostały w oparciu o przepisy ustawy o zarządzaniu kryzysowym oraz ustawy o wojewodzie i administracji rządowej w województwie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze