fot. UM w Gdańsku wręczenie czeków/EDF Wybrzeże

EDF Wybrzeże przekazało kolejne wsparcie czterem organizacjom pozarządowym z Gdańska, Gdyni i Rumi. W internetowej akcji Podaj Dalej Ciepło oddano ponad 15 tysięcy głosów.

fot. UM w Gdańsku wręczenie czeków/EDF Wybrzeże
fot. UM w Gdańsku wręczenie czeków/EDF Wybrzeże

Pod koniec zeszłego roku elektrociepłownia EDF Wybrzeże po raz kolejny zorganizowała akcję pod tytułem Podaj Dalej Ciepło. Internauci mogli oddać swój głos na jedną z czterech organizacji, która otrzyma pieniądze na opłacenie rachunków za ciepło. W zależności od ilości głosów cztery organizacje pozarządowe otrzymały kolejno 20 tys., 15 tys., 10 tys. i 10 tys. zł. – W tegoroczną akcję bardzo zaangażowali się internauci, szczególnie aktywni byli harcerze – członkowie jednej z rekomendowanych organizacji, to oni wykorzystując Facebooka komunikowali się i zapraszali do przyłączenia kolejne nowe osoby, stąd zgromadzili największą liczbę głosów bo aż ponad 7 tysięcy – informuje EDF Wybrzeże. Łącznie na organizacje oddano ponad 15 tysięcy głosów.

Organizacje, które otrzymały wsparcie według kolejności głosownia internautów to: Gdańska Chorągiew Związku harcerstwa Polskiego – 20 tys. zł, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, Koło w Gdańsku – 15 tysięcy złotych, Fundacja Zmian Społecznych Kreatywni w Gdyni – 10 tys. zł i Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych TĘCZA w Rumi – 10 tys. zł. Uroczyste przekazanie czeków organizacjom odbyło się w Urzędach Miast: Gdańska, Gdyni i Rumi z udziałem Prezydentów, Burmistrzów Miast, osób odpowiedzialnych za politykę społeczną w miastach oraz obdarowanych organizacji pozarządowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.