Coraz więcej chorych na grypę. Wirus AH1N1 łagodniejszy

16 stycznia 2013r. | Drukuj

Coraz więcej chorych na grypę i infekcje dróg oddechowych. Od początku stycznia przypadków było dwa razy więcej niż w tym samym okresie roku ubiegłego – informuje Radio Gdańsk.

Fot. objawygrypy.com

Fot. objawygrypy.com

Od początku roku na Pomorzu zanotowano 24 tysiące, a w całym kraju 134 tysiące zachorowań na grypę. Najwięcej takich przypadków  było w Gdańsku – ponad 5,3 tys. Jak informuje3 Radio Gdańsk, w powiecie wejherowskim do lekarza w pierwszym tygodniu stycznia zgłosiło się ponad 4 tysiące osób, a w powiecie starogardzkim 2,5 tysiąca. Lekarz wojewódzki Jerzy Karpiński mówi, żeby w razie choroby pozostać w domu, pić dużo płynów i przyjmować leki przeciwgorączkowe. Lekarze przewidują, że liczba chorych na grypę może rosnąć jeszcze przez dwa, trzy tygodnie. Potwierdzonych przypadków świńskiej grypy na Pomorzu było tej zimy kilka. Specjaliści uspokajają jednak, że tegoroczny wirus AH1N1 jest znacznie łagodniejszy niż ten sprzed trzech lat.


Opublikowano w: TrójmiastoWejherowoWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz