Pierwsze samoloty w Kosakowie jeszcze w tym roku. Lotnisko w Gdyni

15 stycznia 2013r. | Drukuj

W drugiej połowie bieżącego roku otwarty ma zostać Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo. Prace na terenie Portu jak i wokół są w zaawansowanej fazie. Początkowe z lotniska korzystać będą mniejsze samoloty, wykorzystywane do celów turystycznych i biznesowych.

fot. Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo/ Gmina Kosakowo

fot. Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo/ Gmina Kosakowo

Otwarcie Portu Lotniczego Gdynia- Kosakowo planowane jest na drugą połowę br. Prace są na zaawansowanym poziomie. Budynek administracyjno-technicznego przeznaczonego dla służb lotniskowych w tym Lotniskowej Straży Pożarnej został już zrealizowany. – W terminalu niebawem rozpocznie się instalacja niezbędnych systemów i urządzeń. Do czasu uruchomienia lotniska planowane jest również wyposażenie terminalu w system informacji lotniskowej oraz umeblowanie samego obiektu – wylicza wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. Ponadto do tej pory wybudowano system energetyczny oraz zrealizowano pierwszy etap budowy ogrodzenia. – Wykonano również remont płaszczyzny postojowej dla samolotów kodu „A” i „B”, połączony z naprawą szwów technologicznych dróg kołowania.

W grudniu podpisano umowę z wykonawcą na zaprojektowanie trzech stanowisk postojowych dla samolotów kodu „C” wraz z przystosowaniem jednej z dróg kołowania do obsługi tego typu operacji. W toku realizacji znajduje się dostawa wraz z instalacją zintegrowanego systemu bezpieczeństwa portu lotniczego. Zakończenie tej inwestycji przewidziane jest w pierwszym kwartale tego roku – dodaje Wójt gminy Kosakowo. Pozostałe inwestycje do wykonania to m.in. ulica płk. Dąbka, która prowadzi do lotniska ma być zmodernizowana i przebudowana. Również rozpocznie się budowa systemu świetlnych pomocy nawigacyjnych, dzięki którym lotnisko będzie w stanie prowadzić obsługę operacji lotniczych również w warunkach nocnych. Port Lotniczy Gdynia- Kosakowo to nie tylko obsługa samolotów, w ofercie znaleźć mają się usługi hangarowania, serwisowania i obsługa techniczna samolotów oraz szkolenia lotnicze.

Galeria

fot. Gmina Kosakowo


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu: 2 (dodaj własny »):
  1. Rafał pisze:

    Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mamy już jedno lotnisko w aglomeracji, po co kolejne? Za mało prezesów, kierowników, specjalistów i innych utrzymujemy z naszych podatków?

  2. sympatyk pisze:

    Czytaj ze zrozumieniem człowieku! „Port Lotniczy Gdynia- Kosakowo to nie tylko obsługa samolotów, w ofercie znaleźć mają się usługi hangarowania, serwisowania i obsługa techniczna samolotów oraz szkolenia lotnicze.” Ze swojej strony dodałbym jeszcze(jako lotnisko zapasowe) a zwłaszcza CARGO, bo to powinno być zasadniczą działalnością tego lotniska

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze