fot. Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo/ Gmina Kosakowo

W drugiej połowie bieżącego roku otwarty ma zostać Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo. Prace na terenie Portu jak i wokół są w zaawansowanej fazie. Początkowe z lotniska korzystać będą mniejsze samoloty, wykorzystywane do celów turystycznych i biznesowych.

fot. Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo/ Gmina Kosakowo
fot. Port Lotniczy Gdynia-Kosakowo/ Gmina Kosakowo

Otwarcie Portu Lotniczego Gdynia- Kosakowo planowane jest na drugą połowę br. Prace są na zaawansowanym poziomie. Budynek administracyjno-technicznego przeznaczonego dla służb lotniskowych w tym Lotniskowej Straży Pożarnej został już zrealizowany. – W terminalu niebawem rozpocznie się instalacja niezbędnych systemów i urządzeń. Do czasu uruchomienia lotniska planowane jest również wyposażenie terminalu w system informacji lotniskowej oraz umeblowanie samego obiektu – wylicza wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik. Ponadto do tej pory wybudowano system energetyczny oraz zrealizowano pierwszy etap budowy ogrodzenia. – Wykonano również remont płaszczyzny postojowej dla samolotów kodu „A” i „B”, połączony z naprawą szwów technologicznych dróg kołowania.

W grudniu podpisano umowę z wykonawcą na zaprojektowanie trzech stanowisk postojowych dla samolotów kodu „C” wraz z przystosowaniem jednej z dróg kołowania do obsługi tego typu operacji. W toku realizacji znajduje się dostawa wraz z instalacją zintegrowanego systemu bezpieczeństwa portu lotniczego. Zakończenie tej inwestycji przewidziane jest w pierwszym kwartale tego roku – dodaje Wójt gminy Kosakowo. Pozostałe inwestycje do wykonania to m.in. ulica płk. Dąbka, która prowadzi do lotniska ma być zmodernizowana i przebudowana. Również rozpocznie się budowa systemu świetlnych pomocy nawigacyjnych, dzięki którym lotnisko będzie w stanie prowadzić obsługę operacji lotniczych również w warunkach nocnych. Port Lotniczy Gdynia- Kosakowo to nie tylko obsługa samolotów, w ofercie znaleźć mają się usługi hangarowania, serwisowania i obsługa techniczna samolotów oraz szkolenia lotnicze.

Galeria

fot. Gmina Kosakowo

2 KOMENTARZE

  1. Wyrzucanie pieniędzy w błoto. Mamy już jedno lotnisko w aglomeracji, po co kolejne? Za mało prezesów, kierowników, specjalistów i innych utrzymujemy z naszych podatków?

  2. Czytaj ze zrozumieniem człowieku! „Port Lotniczy Gdynia- Kosakowo to nie tylko obsługa samolotów, w ofercie znaleźć mają się usługi hangarowania, serwisowania i obsługa techniczna samolotów oraz szkolenia lotnicze.” Ze swojej strony dodałbym jeszcze(jako lotnisko zapasowe) a zwłaszcza CARGO, bo to powinno być zasadniczą działalnością tego lotniska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.