Do Gdańska przybyły pancerniki. Arni i Albu lubią harce

11 stycznia 2013r. | Drukuj

Kolejną atrakcją oliwskiego zoo staną się zapewne Arni i Albu – dwa młode pancerniki włochate. Te sympatyczne ssaki przybyły do Gdańska z Ameryki Południowej.

Fot. istotyzywe.pl

Fot. istotyzywe.pl

Dwa sympatyczne pancerniki włochate przybyły do zoo w Oliwie. Zamieszkały w specjalnym terrarium, bo uwielbiają ciepło. Arni i Albu świetnie czują się w nowym domu i cały czas harcują i robią psikusy swym opiekunom. Są oswojone i lubią przebywać z ludźmi, można je nawet podrapać za uchem.

Pancerniki, jak wskazuje nazwa – mają twardy pancerz. Inna nazwa pancernika włochatego to pancernik szczeciniasty. Charakteryzuje się obfitszym od swych krewniaków owłosieniem i większymi uszami. Płytki kostne pancerza są ułożone w 8 rzędów. Długość jego ciała wynosi 32-44 cm, a waga 2-3 kg. Pancernik włochaty żyje ponad 20 lat. Występuje na południu Ameryki Południowej.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz