Bardzo ślisko na drogach. Są wypadki i kolizje

11 stycznia 2013r. | Drukuj

Szczególnie trudne warunki panują na południu i zachodzie województwa. Wypadek drogowy i dwie kolizje wydarzyły się w powiecie człuchowskim. Kolejne wypadki miały miejsce koło Słupska i w Bytowie.  Jest wielu rannych. Policjanci apelują  o ostrożną jazdę.

Fot. Policja

Fot. Policja: Wypadek koło Człuchowa

Na terenie gminy Przechlewo doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ranne zostały dwie osoby. Kilka minut później w Człuchowie miała miejsce kolizja dwóch aut osobowych. Kierowcy wszystkich pojazdów byli trzeźwi. Do pierwszego doszło tuż po godz. 8.00 w Pawłówku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 63-letni mieszkaniec Człuchowa kierujący mitsubishi na łuku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad autem. Zjechał na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzył się z jadącym z przeciwka oplem vectrą. W wyniku zdarzenia obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitali w Człuchowie i Chojnicach. Przed godz. 8.30 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o kolizji, która miała miejsce również w Pawłówku.  28-letnia kobieta kierująca volkswagenem golfem na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem i wjechała do rowu. Kilka minut później w Człuchowie na ul. Koszalińskiej doszło do kolejnej kolizji. Kierujący audi, mieszkaniec Człuchowa, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierującemu peugeotem i doprowadził do zderzenia.

Fot. Policja

Fot. Policja: Wypadek koło Człuchowa

Do innego wypadku doszło koło Słupska, na trasie między Kępicami i Kruszką. Tam czołowo zderzył się vw T4 i seat toledo. VW podróżowało łączenie sześć osób. Czworo zostało przewiezionych z lekkimi obrażeniami do szpitala. Kierowca seata, wyszedł z wypadku bez szwanku. Kierowca vw nie posiada prawa jazdy. Inny wypadek wydarzył się w Bytowie, gdzie kierujący pojazdem marki VW Polo, 75-letni mieszkaniec powiatu bytowskiego, jadąc w kierunku Niezabyszewa, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Volkswagen zjechał na przeciwległy pas zderzył się czołowo z samochodem marki BMW. Dwóch pasażerów odniosło obrażenia. Zostali przewiezieni do szpitala.

Policja apeluje do kierowców o rozważną i ostrożną jazdę i przypomina, że w okresie zimowym szybko mogą zmieniać się warunki atmosferyczne.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz