Specjaliści z Pomorza. Dobre zarobki i duże szanse na pracę

11 stycznia 2013r. | Drukuj

Nową specjalność na studiach II stopnia uruchamia od lutego Wydział Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Specjalność „Technologie podwodne” to pierwsza taka specjalność w Polsce. Powstała we współpracy i pod patronatem General Electric Polska.

fot. General Electric

fot. General Electric

Od lutego bieżącego roku studenci będą mogli zgłębiać wiedzę na temat projektowania systemów i urządzeń podwodnych. Studenci będą mieli okazję zdobyć cenne doświadczenia podczas płatnych praktyk w zakładach General Electric oraz przy pisaniu prac dyplomowych we współpracy z patronem specjalności. Zajęcia w ramach specjalności mają prowadzić wykładowcy Politechniki Gdańskiej oraz doświadczeni inżynierowie koncernu, którzy na co dzień zajmują się obsługą serwisową instalacji podwodnych. – Bardzo nam zależało, aby koncepcję programową specjalności przygotować razem z dużą, międzynarodową firmą o dobrej marce, nastawioną na innowacje – tłumaczy prof. Janusz Kozak, dziekan Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa. – Warto dodać, że GE zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście największych przedsiębiorstw na świecie w rankingu Forbsa.

fot. GE

fot. GE

Absolwenci nowej specjalności nie powinni mieć większych problemów z zatrudnieniem w zawodzie. – „dział projektowania sprzętu do podwodnego wydobycia ropy i gazu to obecnie najszybciej rozwijający się dział w ramach Engineering Design Center”. Poinformowała, że zespół pracujący nad tymi projektami liczy około 200 pracowników, a w 2013 r. planowane jest zwiększenie zatrudnienia do 350 osób, a w przyszłym roku ma być przyjęte kolejne 100 osób. – uważa Dyrektor zarządzająca General Electric EDC Magdalena Nizik. Natomiast Marian Lubieniecki z General Electric EDC uważa, że „takich specjalistów jest bardzo mało na świecie, stąd są bardzo poszukiwani, bardzo cenieni i bardzo dobrze opłacani”.

Rekrutacja potrwa do 12 lutego, o indeks mogą się ubiegać także studenci innych wydziałów.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz