Lęborska policja otrzyma dofinansowanie od Urzędu Miasta

11 stycznia 2013r. | Drukuj

Radni miejscy w Lęborku zdecydowali o przyznaniu pomocy finansowej dla policji. Pieniądze mają być wykorzystane na paliwo dla radiowozów oraz na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców poprzez wzmożone służby policjantów.

fot. archiwum

fot. archiwum

Nie wszyscy radni byli za przyznaniem pomocy dla policjantów jednak uchwała i tak została przegłosowana. Z budżetu miasta Lęborka poprzez Wojewódzki Fundusz Wsparcia Policji do funkcjonariuszy trafi 12 tysięcy złotych, które mają być przeznaczone na wypłaty pieniężne za czas służby przekraczający normę. Te pieniądze otrzymają policjanci, którzy będą pełnić służby prewencyjne na terenie miasta.

Przyznane fundusze zostaną wykorzystane na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców m. in. poprzez wzmocnienie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w sezonie letnim na drogach i w miejscach wypoczynku. Następna dotacja w kwocie 10 tys. zł ma być przeznaczona na zakup paliwa do służbowych radiowozów.

Ostatnia pula pieniędzy w wysokości trzech tysięcy złotych ma pokryć pobyt w naszym powiecie funkcjonariuszy z Oddziałów Prewencji Komedy Wojewódzkiej Policji W Gdańsku oraz słuchaczy Szkoły Policji w Słupsku.

Służby tych policjantów wspierają pracę funkcjonariuszy z Lęborka. Pełnią patrole w radiowozach i na pieszo w systemie zmianowym w godzinach południowych i nocnych. Pieniądze z miasta są przeznaczone na opłacenie noclegów i wyżywienie dla przyjezdnych funkcjonariuszy.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz