15 000 niepotrzebnych płyt wymienili na nagrody. Zbierają dalej

10 stycznia 2013r. | Drukuj

Od miesiąca w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku trwa wielka akcja zbierania niepotrzebnych płyt CD i DVD. Do tej pory organizatorom udało się zgromadzić 15.000 płyt, a akcja potrwa jeszcze pół roku.

fot. Sławomir Łukaszuk

fot. Sławomir Łukaszuk

Szkoła otrzymała specjalne kartony, mieszczące ok. 2000 płyt każdy. Za zebrane płyty przyznawane są nagrody w postaci filmów edukacyjnych z serii: „Było sobie…” i z „Galileo”.

Płyty przynoszą zarówno uczniowie, pracownicy szkoły jak i mieszkańcy Lęborka i okolic. Można je dostarczyć do Anetty Treder, inicjatorki i koordynatorki akcji w Zespole Szkół Mechaniczno – Informatycznych w Lęborku lub do Sławomira Łukaszuka, współkoordynatora.

Na holu głównym szkoły umieszczony jest też specjalny karton z logo zbiórki do którego można wrzucać wszystkie niepotrzebne, bezużyteczne, połamane płyty także te w opakowaniach. Akcja potrwa do 30 czerwca.

Wielką Zbiórkę Płyt CD i DVD zainicjowały Program Galileo, wydawnictwo Hippocampus, Radio Plus, tygodnik Teleprogram i firma GLS.

Co roku do polskich domów trafia 160 mln płyt CD i DVD, znaczna część z nich po jednorazowym użyciu nie jest już do niczego potrzebna i wyrzucana jest do śmietnika. Płyta CD czy DVD rozkłada się ponad tysiąc lat, podczas gdy materiał z którego jest wykonana – poliwęglan posłużyć może do stworzenia wielu innych przedmiotów: monitorów, komputerów, zderzaków samochodowych, reflektorów czy okularów przeciwsłonecznych.

Galeria

fot. Sławomir Łukaszuk


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Bożena pisze:

    Proszę napiszcie, gdzie można wyrzucić – oddać sporą ilość płyt CD? Chodzi o kilkadziesiąt sztuk? Jesli do Was to co Wy z nimi dalej zrobicie?

    Bardzo proszę napiszcie, to i my będziemy zbierać to „świństwo” Pozdrawiam Bożena Stępień – Charzykowy

Dodaj komentarz