Szukają gazu

12 grudnia 2010r. | Drukuj

Tym razem w gminie Ustka, na polu między Bydlinem i Charnowem, Amerykanie szukać będą gazu łupkowego.  Koncern Saponis jeszcze w tym roku postawi tam wieżę wiertniczą.

W gminie Ustka w pobliżu Bydlina i Charnowa geolodzy przygotowują się  do postawienia wieży wiertniczej. Od kilku dni fachowcy z  firmy „Nafta” na zlecenie Saponis Investments wiercą studnie potrzebne do poboru wody technologicznej i przygotowują teren pod platformę i wieżę wiertniczą. Podobne odwierty trwają w Łebieniu  koło Lęborka. Tam już znaleziono gaz łupkowy, choć wyniki badań nie są jeszcze upublicznione.

Fot. ekogroup.info: Wieża wiertnicza do poszukiwania gazu

– Na razie mogę powiedzieć tylko, że wstępne wyniki wyglądają obiecująco – powiedziała PAP Agnieszka Honkisz, rzecznik Lane Energy. Inżynierowie nieoficjalnie dodają, że  chcą mieć  pewność, iż w badanym miejscu jest taka ilość gazu, by opłacało się surowiec wydobywać na  skalę przemysłową.  Pierwsze wyniki analiz próbek z odwiertów koło Lęborka będą znane na początku przyszłego roku. Rezultaty badań w gminie Ustka poznamy dopiero za rok.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. nie moga szukać gazu u siebie?miki pisze:

    czemu to polacy nie moga szukac gazu u siebie??

Dodaj komentarz