Katastrofa budowlana w szkole

29 września 2010r. | Drukuj

We wtorek runęła ściana szczytowa budynku szkoły podstawowej w Żarnowcu (powiat pucki). Do zdarzenia doszło w nocy, gdy nikogo nie było wewnątrz. Katastrofę budowlaną spowodowały ulewne deszcze, które podmyły fundament budynku. We wtorek  dyrektor szkoły odwołała lekcje kilku klas. Pozostałe dzieci uczą się w innych obiektach.

Najpierw zaczęły pękać mury, potem usunęła się ziemia spod części budynku, wreszcie runęła jedna z nośnych ścian. Z zewnątrz widać wnętrze klasy, a do środka dostaje się woda. Pracownicy szkoły próbują zabezpieczyć budynek, wynoszą sprzęt.

– Jesteśmy w szoku, ale na szczęście stało się to w nocy, więc nie było żadnych ofiar – mówią nauczyciele z żarnowieckiej szkoły.

Zawalona ściana budynku szkoły. / fot. DB

Trwa wstępna ekspertyza – na miejsce przybyli inspektorzy nadzoru budowlanego  z Pucka.

– Ulewny deszcz wypłukał spod fundamentów ziemię i osłabił konstrukcję – mówi Marek Zawadzki, inspektor nadzoru budowlanego z Pucka.

Szkoła składa się z  trzech budynków, a ucierpiał środkowy z nich. Mieszczą się tu sale lekcyjne klas 4-6 oraz pomieszczenia administracyjne: sekretariat, gabinet dyrektora i pokój nauczycielski.

– We wtorek uczniów z kilku klas  odesłaliśmy z powrotem do domu – powiedziała Aleksandra Obszyńska, dyrektor SP w  Żarnowcu. – W tym tygodniu znajdziemy dla nich inne sale – dodała.

Inspektorzy na razie zamknęli dwie sale i nakazali kierownikowi budowy obserwować pozostałą część szkoły. Budynek zabezpieczy ekipa, która buduje w pobliżu salę gimnastyczną . Ekspertyza budowlana, która rozstrzygnie o dalszych losach uszkodzonego budynku, będzie gotowa za tydzień.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz