To już pewne: poszukiwany od roku student Akademii Pomorskiej nie żyje

09 stycznia 2013r. | Drukuj

Michał Stachowicz, 24-letni student słupskiej uczelni nie żyje. Zaginął rok temu podczas nocy Sylwestrowej. Badania DNA potwierdziły, że to fragmenty jego szczątków znaleziono na plaży w Darłowie.

Mieszkający w Sławnie Michał Stachowicz, student Akademii Pomorskiej w Słupsku, zaginął 1 stycznia 2012 r. w Darłówku Zachodnim – nadmorskiej dzielnicy Darłowa. Chłopak bawił się w noc Sylwestrową z przyjaciółmi w Darłowie. O godz. 5 rano wyszedł z imprezy i zamiast do pensjonatu – poszedł na spacer nad morze.

Gdy okazało się, że nie wrócił do domu w Sławnie, rodzice rozpoczęli poszukiwania. Policja udała się na miejsce z psem tropiącym, który podjął ślad i poszedł na plażę, gdzie zgubił trop.

Potem słuch o Michale zaginął. Dopiero w 13 lipca ubiegłego roku przypadkiem znaleziono na wydmach darłowskiej plaży najprawdopodobniej wyrzucony przez morze fragment szkieletu. Policja potwierdza, że znaleziono 7 kości przedramienia i ręki. Po pierwszej analizie ustalono, że nalezą one do mężczyzny, po drugim badaniu DNA stwierdzono, że należą one do Michała Stachowicza. Policja i Straż Graniczna  ponownie przeczesały teren, ale nie znalazły pozostałych części ciała.

– Na badanych kościach nie ujawniono śladów obrażeń. W toku postępowania nie stwierdzono też, by do śmierci mężczyzny przyczyniły się osoby trzecie. W związku z tym prokurator podjął decyzję o umorzeniu śledztwa – powiedziała Aneta Skupień, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Koszalinie. Do prokuratury udali się rodzice Michała, którzy domagają się wyjaśnień. Prokuratura uznała, że Michał utonął w Bałtyku, a morze wyrzuciło na brzeg fragment jego ciała.

– Chcemy wiedzieć dlaczego tak długo czekaliśmy na wyniki badań DNA i zrobimy wszystko, by wyjaśnić jak zginał nasz syn – mówi Grażyna Stachowicz, matka Michała.

Fot. Archiwum rodzinne

Fot. Archiwum rodzinne


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Deyv pisze:

    przykra historia,żal mi jego rodziny

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze