Bezpieczniej na pomorskich drogach. O 200 wypadków mniej niż w 2011 r.

08 stycznia 2013r. | Drukuj

Pomimo zwiększonego ruchu na pomorskich drogach związanego z Euro 2012 i otwarciem małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, na pomorskich drogach doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w roku poprzednim.

Wstępne dane wskazują, że zmniejszyła się liczba osób, które zginęły na pomorskich drogach w wypadkach drogowych. W odniesieniu do roku 2011 jest to 47 osób. Zmniejszyła się również liczna wypadków drogowych i w rezultacie było ich o 200 mniej niż w roku poprzednim.

fot. materiały prasowe

fot. materiały prasowe

Zmalała również liczba osób rannych w wypadkach  – z 3691 w roku 2011 do 3488. Na poprawę bezpieczeństwa ma wpływ policja, ale także polepszenie infrastruktury drogowej oraz sami kierowcy, którzy z roku na rok wykazują się większą świadomością.

fot. mat. prasowe

fot. mat. prasowe

W 2012 roku pomorscy policjanci zatrzymali mniej nietrzeźwych kierujących, bo  prawie o 11% w stosunku do 2011 roku. Jednocześnie w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba badań na zawartość alkoholu przeprowadzanych przy kontrolach tylko do końca listopada wzrosła prawie o 90 tysięcy. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu blisko pół miliona kierowców.


Opublikowano w: MotoGKWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz