fot. materiały prasowe

Pomimo zwiększonego ruchu na pomorskich drogach związanego z Euro 2012 i otwarciem małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim, na pomorskich drogach doszło do mniejszej liczby wypadków drogowych niż w roku poprzednim.

Wstępne dane wskazują, że zmniejszyła się liczba osób, które zginęły na pomorskich drogach w wypadkach drogowych. W odniesieniu do roku 2011 jest to 47 osób. Zmniejszyła się również liczna wypadków drogowych i w rezultacie było ich o 200 mniej niż w roku poprzednim.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Zmalała również liczba osób rannych w wypadkach  – z 3691 w roku 2011 do 3488. Na poprawę bezpieczeństwa ma wpływ policja, ale także polepszenie infrastruktury drogowej oraz sami kierowcy, którzy z roku na rok wykazują się większą świadomością.

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

W 2012 roku pomorscy policjanci zatrzymali mniej nietrzeźwych kierujących, bo  prawie o 11% w stosunku do 2011 roku. Jednocześnie w porównaniu z ubiegłym rokiem liczba badań na zawartość alkoholu przeprowadzanych przy kontrolach tylko do końca listopada wzrosła prawie o 90 tysięcy. Policjanci przebadali na zawartość alkoholu blisko pół miliona kierowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.