Stolper Heimatstuben, czyli słupskie muzeum w Bonn

08 stycznia 2013r. | Drukuj

Dokumenty, zdjęcia, dawne gazety i niezliczone pamiątki z przedwojennego Słupska można oglądać na stałej wystawie w ratuszu w Bonn. To niemieckie miasto jest też siedzibą ziomkostwa założonego przez byłych mieszkańców Stolpu.

Fot. Stadt Bonn

Fot. Stadt Bonn

Izba pamięci i stała wystawa historyczna poświęcona Słupskowi i jego mieszkańcom z przed 1945 roku powstały w 1955 roku. Wówczas miasto Bonn, które było tymczasową stolicą Republiki Federalnej Niemiec, objęło patronatem inicjatywę byłych niemieckich mieszkańców Słupska. W 1970 roku izbę pamięci poświęconą miastu Stolp (Stolper Heimatstube) ulokowano w dwóch dzielnicowych rauszach miejskich w Bonn-Beul i Bonn-Auerberg. Są tam niezliczone pamiątki sprzed 1945 roku, m.in. dokumenty, zdjęcia, ówczesne gazety, różne przedmioty, a nawet mundury słupskich huzarów generała Bluechera. Wystawę można zwiedzać w soboty  oraz po wcześniejszym ustaleniu – w dowolnym terminie.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz