mat. prasowe

13 stycznia w Auli Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku celem akcji oprócz ratowania życia dzieci jest również godna opieka medyczna seniorów. 

mat. prasowe
mat. prasowe

W niedzielę, tak jak w całej Polsce, także w Lęborku rozegra się XXI finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 200 wolontariuszy będzie kwestować w godzinach 9.00-16.00 na ulicach miasta oraz przy kościołach.

W auli „Mechanika” impreza rozpocznie się o godzinie 12.00. Podczas niej odbędą się występy artystyczne dzieci i młodzieży z lęborskich przedszkoli, szkół oraz placówek kulturalnych. W międzyczasie będą prowadzone licytacje, w których oprócz gadżetów WOŚP i innych ciekawych przedmiotów, będzie można wylicytować specjalnie wykonaną na XXI Finał WOŚP statuetkę „Lęborskie drzewa pokoleń”.

Statuetka nawiązuje do tegorocznej myśli przewodniej XXI Finału WOŚP, wykonana jest ze szkła organicznego, srebra, bursztynu oraz agatu. Zaprojektowała ją tradycyjnie pani Halina Krzewniak – prezes Stowarzyszenia TAK, a wykonała Firma Odlewnicza „Olimpia” Kazimierza i Radosława Kozłowskich z Mostów.

Trzy takie statuetki zostaną zlicytowane podczas lęborskiej imprezy w auli „Mechanika”, a jedna w trakcie licytacji internetowej Allegro. Cena wywoławcza statuetki wynosi 100 zł.

O godzinie 18.00 nastąpi podsumowanie WOŚP oraz losowanie fantów głównych. Kupując los za dwa złote można wygrać m.in. rower, odkurzacz czy grilla.

Około godziny 18.45 wystąpi gwiazda wieczoru – Maciej Czaczyk z zespołem – zwycięzca II edycji Must Be The Music.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.