Międzyszkolny Konkurs Poetycki. Pod naszym patronatem

03 stycznia 2013r. | Drukuj

Od sześciu lat ZSP nr 4 w Słupsku organizuje Międzyszkolny Konkurs Poetycki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych ze Słupska i Ustki. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży, wpisał się już w tradycję „Mechanika” oraz słupskich i usteckich szkół średnich. W tym roku odbędzie się już VI edycja konkursu.

SAM_0527

Fot.GK

Tematyka utworów jest dowolna, co daje możliwość ukazania wszechstronnych zainteresowań uczniów. Patronat nad konkursem od tego roku obejmuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku wraz ze Stowarzyszeniem Edukacyjnym Volumin, a patronat medialny: Gazeta Kaszubska i ogólnopolskie czasopismo Poezja Dzisiaj. W skład jury konkursu wchodzą nauczyciele j. polskiego, poeci- m. inn. absolwent ZSP nr 4, znany poeta Wiesław Stanisław Ciesielski oraz nauczycielka i poetka- Katarzyna Nazaruk, od 2013 r. przedstawiciel PBW w Słupsku i Stowarzyszenia Edukacyjnego „Volumin”. Uczestnikami konkursu mogą być również osoby niepełnosprawne, uczące się w klasach integracyjnych. Z wierszy przez nich nadesłanych najwyżej oceniony zestaw tekstów zostanie nagrodzony specjalną nagrodą, ufundowaną przez Pełnomocnika Prezydenta Miasta Słupska ds. Osób Niepełnosprawnych Urzędu Miejskiego w Słupsku, Beatę Kątnik. Zestaw wierszy napisanych przez osoby niepełnosprawne powinien być oznaczony literą „N”.
Najlepsze utwory zostaną opublikowane w Gazecie Kaszubskiej. Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe, dyplomy, a także zostaną zaproszeni do udziału w warsztatach poetyckich, organizowanych w tym roku przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Słupsku i Stowarzyszenie Edukacyjne „Wolumin”, dzięki czemu będą mogli rozwinąć umiejętności twórcze.
Prace konkursowe należy przynosić do biblioteki ZSP nr 4 w Słupsku od 15.01.2013 r. do 15.03. 2013 r., albo przesyłać na adres szkoły: ZSP nr4 w Słupsku 76-200 Słupsk ul. Niedziałkowskiego 2, z dopiskiem na kopercie:„Konkurs poetycki” p. Katarzyna Nazaruk (koordynator). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 05.04.2013 r. Wręczenie nagród oraz prezentacja wyróżnionych utworów odbędzie się pod koniec kwietnia 2013r., o czym uczestnicy zostaną poinformowani pisemnie. Na uroczystość wręczenia nagród uczestnicy i ich opiekunowie przyjeżdżają na własny koszt.


Tagi: , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]

Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Polska – pożegnanie z demokracją? Słowo przestrogi
Rok Lecha Bądkowskiego. Można przekazać 1 proc. z podatku na rzecz budowy pomnika
Paczka Wsparcia dla 30 rodzin uczniów SP nr 58 w Gdańsku
Florian Ceynowa – „budziciel” Kaszubów
Stan epidemii w Polsce. Lekcje odwołane do Wielkanocy, co jeszcze się zmieni?
„Czas na podwyżki i to znaczące!” – rozmowa z prof. Romanem Drozdem
LĘBORK STOLICĄ KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK
I Pomorski Przegląd Kaszubskich Kolęd i Pastorałek

Najnowsze komentarze