Arka Noego po kaszubsku. Koncert w niedzielę

03 stycznia 2013r. | Drukuj

„Kolędują u Franciszkanów” to impreza, w której co roku biorą udział popularni artyści z całej Polski. Gwiazdą tegorocznej ósmej edycji będzie znany dziecięcy zespół – Arka Noego.  Koncert odbędzie się w niedzielę w Kościele Świętej Trójcy w Gdańsku.

Fot. Mat. prasowe

Fot. Mat. prasowe

Organizatorzy imprezy poza kultywowaniem tradycji kolędniczych, starają się popularyzować również naszą regionalną kulturę. Dlatego też w programie koncertu znalazła się specjalnie na tę okazję przygotowana przez Arkę Noego kaszubska kolęda.

Podczas koncertów organizowane są również zbiórki środków na renowację zabytkowego wnętrza średniowiecznego kościoła. Dzięki temu wdało się wesprzeć m.in. odbudowę gotyckich stalli czy lektorium. W tym roku w trakcie kolędowania przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy na restaurację zabytkowych organów.

Koncert „Kolędują u Franciszkanów – Arka Noego z kaszubskim akcentem” odbędzie się 6 stycznia 2013 r. o godz. 15 w Kościele Świętej Trójcy w Gdańsku. Wstęp bezpłatny.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz