Platforma walczy o obwodnicę. Politycy apelują do prezydenta

03 stycznia 2013r. | Drukuj

Pomorscy politycy Platformy Obywatelskiej apelują do prezydenta Słupska o wspólną walkę o pieniądze na budowę wewnętrznej obwodnicy miasta. Finansowana z unijnych pieniędzy inwestycja ma kosztować 180 milionów złotych.

Fot. GK

Fot. GK

Pomorscy parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej od wielu miesięcy zabiegają o pieniądze na tak zwaną wewnętrzną obwodnicę Słupska. Choć początkowo inwestycja znalazła się na liści projektów kluczowych  dla państwa, z powodu protestu mieszkańców jednej ulicy przesunięto  ją na listę rezerwową. Po zerwaniu miejskiej koalicji lewicy i PO, prezydent miasta zagroził niedawnym koalicjantom, że nie włączy się do walki o inwestycję, dopóki Platforma nie poprze jego budżetu. Takie stanowisko władz Słupska oburzyło polityków PO, którzy podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej, zaapelowali do Macieja Kobylińskiego.

– Zwracamy się z apelem do prezydenta, aby z powodów politycznych nie działał na szkodę mieszkańców regionu. Konflikt pozbawi bowiem miasto szans na otrzymanie unijnych pieniędzy – powiedział senator Kazimierz Kleina.

Władze Słupska na razie nie komentują apelu polityków Platformy.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz