Sprzedał na złom cudze auto. Zabrał je na lawecie

01 stycznia 2013r. | Drukuj

Podejrzany o to przestępstwo 38-latek wciągnął cudze auto na lawetę, a następnie sprzedał ten samochód na złomowisku. Policjanci zwalczający przestępczość samochodową zatrzymali złodzieja.

Fot. policja.pl

Fot. policja.pl

65-letni gdańszczanin zawiadomił policjantów, że skradziono mu samochód marki opel vectra, który dzień wcześniej zaparkował na jednej z ulic Wrzeszcza. Zgłaszający wycenił wartość auta na 1,5 tys. zł.  Policjanci zajęli się tą sprawą i zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o kradzież.

Funkcjonariusze ustalili, że po tym jak 38-letni sprawca wytypował opla na swój łup,  zadzwonił do właściciela jednego ze złomowców i powiedział, że ma samochód na sprzedaż. Właściciel punktu skupu złomu przysłał kierowcę z lawetą, który przetransportował auto na złomowiec.  38-latek otrzymał za sprzedaż tego samochodu 400zł, a podczas transakcji sporządził oświadczenie, że jest właścicielem opla. Policjanci dotarli do punktu skupu złomu, w którym złodziej spieniężył łup i odzyskany samochód zwrócili 65-letniemu gdańszczaninowi – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Zatrzymany gdańszczanin usłyszał zarzut za  kradzież samochodu. Teraz funkcjonariusze ustalają, czy 38-latek nie ma na swoim koncie znacznie więcej podobnych przestępstw. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz