Zaplanujmy długie weekendy w 2013 roku. Będzie ich siedem

01 stycznia 2013r. | Drukuj

Osoby pracujące czeka w 2013 roku 7 długich weekendów, które warto zaplanować już teraz. Aby wydłużyć sobie wolne, wystarczy wziąć niekiedy jeden dzień urlopu.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

W 2013 roku organizując sobie odpowiednio długie weekendy będziemy wypoczywać dłużej. W tym roku będzie ich aż 7. Najbliższe wolne dni przypadają w Wielkanoc, która w tym roku będzie dość szybko, bo 31 marca. Włącznie z 1 kwietnia będziemy mieli trzydniowy weekend. Miesiąc później będzie okazja na pięciodniowy urlop (01-05.05). Przedłużyć go będzie można biorąc jeden dzień wolnego (2-go maja). Jeżeli pięć dni to mało, to biorąc dodatkowo wolne 29 i 30 kwietnia, długi weekend majowy wydłuży się nam do dziewięciu wolnych od pracy. Tak więc od 27.04 do 5.05 wystarczy wziąć trzy dni urlopu, aby wyjechać na dziewięciodniowy wypoczynek. W czerwcu jest święto kościelne – Boże Ciało, które będzie w czwartek 30-go maja. Urlop wydłużymy biorąc dzień wolny po Bożym Ciele w piątek.

Na kolejny długi weekend trzeba będzie poczekać do sierpnia, na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podobnie jak w Boże Ciało święto wypada w czwartek – 15 sierpnia. Biorąc jeden dzień urlopu wydłużamy weekend do czterech dni. W listopadzie czekać nas będą dwa trzydniowe weekendy. 1-go listopada (piątek) Wszystkich Świętych, kolejny wydłuży się o 11 listopada (poniedziałek) Święto Niepodległości. Później zostają już tylko Święta Bożego Narodzenia i Sylwester. W grudniu warto zaplanować urlop tak aby mieć 12 dni wolnego. Biorąc urlop 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia można już myśleć o dłuższym wyjeździe, jeżeli dodamy jeszcze dwa dni z nowego roku 2 i 3 stycznia, to o pracy można zapomnieć na całe siedemnaście dni!


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz