Żmija ją ukąsiła, a lekarz wyśmiał. „Jest winny zaniedbań”

29 grudnia 2012r. | Drukuj

Lekarz bytowskiego pogotowia jest winny zaniedbań po nierzetelnym zbadaniu dziecka ukąszonego przez żmiję. Do zdarzenia doszło latem w Bytowie. Rozprawy jednak nie będzie, bo bytowska prokuratura właśnie skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Fot. M. Szczepanek/Wikipedia

Fot. M. Szczepanek/Wikipedia

W połowie lipca tego roku lekarz bytowskiego pogotowia nie pomógł 12-letniej mieszkance Bawełnicy w gminie Parchowo, którą w lesie ukąsiła żmija. Odesłał dziecko do domu, mimo, że widać było ślady i objawy ukąszenia.  Lekarz naśmiewał się z dziewczynki i wmawiał jej, że nic takiego nie mogło mieć miejsca. Matka zawiozła dziecko do szpitala w odległym o 50 km Słupsku i dopiero tam otrzymała konieczną pomoc. W szpitalu spędziła kilka dni.

Lekarz Jerzy Sz. w połowie grudnia usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo 12-letniej Weroniki, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat. Jednak w piątek bytowska prokuratura skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.  To oznacza wprawdzie uznanie winy, ale bez wymierzenia kary. Lekarz ma zapłacić pacjentce 3 tys. zł. zadośćuczynienia oraz wpłacić drugie tyle na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Jak informuje bytowska prokuratura, zadośćuczynienie zaakceptowała mama dziewczynki.


Opublikowano w: BytówPolecaneRegionSłupskWiadomości
Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze