Fot. M. Szczepanek/Wikipedia

Lekarz bytowskiego pogotowia jest winny zaniedbań po nierzetelnym zbadaniu dziecka ukąszonego przez żmiję. Do zdarzenia doszło latem w Bytowie. Rozprawy jednak nie będzie, bo bytowska prokuratura właśnie skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.

Fot. M. Szczepanek/Wikipedia
Fot. M. Szczepanek/Wikipedia

W połowie lipca tego roku lekarz bytowskiego pogotowia nie pomógł 12-letniej mieszkance Bawełnicy w gminie Parchowo, którą w lesie ukąsiła żmija. Odesłał dziecko do domu, mimo, że widać było ślady i objawy ukąszenia.  Lekarz naśmiewał się z dziewczynki i wmawiał jej, że nic takiego nie mogło mieć miejsca. Matka zawiozła dziecko do szpitala w odległym o 50 km Słupsku i dopiero tam otrzymała konieczną pomoc. W szpitalu spędziła kilka dni.

Lekarz Jerzy Sz. w połowie grudnia usłyszał zarzut narażenia na niebezpieczeństwo 12-letniej Weroniki, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do pięciu lat. Jednak w piątek bytowska prokuratura skierowała do sądu wniosek o warunkowe umorzenie postępowania.  To oznacza wprawdzie uznanie winy, ale bez wymierzenia kary. Lekarz ma zapłacić pacjentce 3 tys. zł. zadośćuczynienia oraz wpłacić drugie tyle na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Jak informuje bytowska prokuratura, zadośćuczynienie zaakceptowała mama dziewczynki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.