Sopockie II LO zwycięzcą międzynarodowego konkursu

28 grudnia 2012r. | Drukuj

II LO w Sopocie działa najlepiej w Polsce na rzecz integracji międzypokoleniowej. W związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło konkurs dla szkół.

W związku z obchodami Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło projekt „[email protected]”. Polegał on na organizacji spotkań międzypokoleniowych w szkołach z okazji Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Spośród wszystkich zamieszczonych prac, międzynarodowa komisja wybrała najlepszy projekt. Z każdego z 27 krajów Unii Europejskiej został wyłoniony jeden zwycięzca. Polskim zwycięzcą zostało II LO w Sopocie.

Fot. LO nr 2 w Sopocie

Fot. LO nr 2 w Sopocie

Projekt II LO w Sopocie był częścią większego, który realizowany jest od trzech lat pod nazwą ˶Wieczory ze Sztuką̋ . Jego celem jest integracja międzypokoleniowa, spotkania młodzieży (uczniów i absolwentów sopockich szkół), seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sopocie oraz nauczycieli II LO w Sopocie. Oprócz certyfikatu UE zwycięzca otrzymał nagrodę finansową, został także mentorem promującym solidarność międzypokoleniową.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz