W Gdyni nie zobaczysz już autobusów wysokopodłogowych.

27 grudnia 2012r. | Drukuj

Wymiana taboru komunikacji miejskiej trwała 17 lat. Od 22 grudnia kursują już wyłącznie pojazdy niskopodłogowe. Wyjątkiem jest tylko linia 326, linia zabytkowa.

fot ZKM Gdynia

fot ZKM Gdynia

Od 22 grudnia 2012 r., w sieci Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, kursują wyłącznie pojazdy niskopodłogowe. – Tym samym kończy się pewien etap w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Wymianę taboru wysokopodłogowego na niskopodłogowe rozpoczęliśmy się w roku 1995. Wtedy w sieci ZKM pojawiły się pierwsze autobusy marki Jelcz-Mercedes. Od roku 2001 rozpoczął się proces wprowadzenia trolejbusów niskopodłogowych. Obecnie w naszej sieci komunikacyjnej eksploatowanych jest 328 pojazdów niskopodłogowych – informuje Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni.

We flocie ZKM użytkowane są 132 autobusy standardowe, 81 trolejbusy standardowe, 3 autobusy 15-metrowe, 96 autobusów przegubowych i 16 midibusów. Fakt ten z pewnością ucieszy osoby niepełnosprawne czy rodziców z wózkami. Do autobusu niskopodłogowego łatwiej jest wejść i wjechać wózkiem, nie ma dodatkowych schód jak to jest w autobusach wysoko-podłogowych. Został tylko jeden trolejbus wysokopodłogowy, który jest atrakcją turystyczną. Kursuje on na linii zabytkowej 326.


Opublikowano w: GdyniaTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz