Burmistrz dostał podwyżkę niezgodnie z prawem

27 grudnia 2012r. | Drukuj

W piątek wieczorem, po kilku godzinach obrad podczas sesji Rady Miejskiej w Lęborku, przegłosowano podwyżkę wynagrodzenia dla burmistrza Witolda Namyślaka. Jak się okazuje, uchwała jest niezgodna z prawem. 

wikipedia.org

wikipedia.org

21 grudnia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Lęborku, podczas której radni rządzącej w Lęborku koalicji Platformy Obywatelskiej i „Ziemi Lęborskiej” podjęli uchwałę o podwyżce wynagrodzenia miesięcznego dla burmistrza miasta.

Zarabiający dotychczas 10330 zł brutto burmistrz Namyślak od stycznia ma otrzymywać 2210 zł brutto więcej. W sumie jego pensja ma wynosić 12540 zł brutto miesięcznie.

Adam Stenka uzasadniając konieczność podwyżki dla burmistrza oświadczył. że Namyślak posiada nieprzeciętne zdolności menadżerskie, które pozwoliły na ściągnięcie do miasta wielomilionowych środków zewnętrznych na realizowanie miejskich inwestycji.

Jak się okazuje podwyżka dla Witolda Namyślaka jest za wysoka. Według ustawy pensja nie powinna przekroczyć 12365,22 zł. Uchwała podjęta na sesji gwarantuje mu natomiast o 175 zł więcej. Rada prawdopodobnie będzie musiała nadwyżkę burmistrzowi uciąć. Jeśli ona uchwały nie zmieni,   uchyli ją wojewoda.

Namyślak, którego podczas głosowania na sali obrad nie było, nie kryje zadowolenia z takiej zmiany jego wynagrodzenia. Inaczej reagują mieszkańcy Lęborka, którzy nie pochwalają decyzji radnych.


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]takaszubska.pl


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze