Kilkadziesiąt tysięcy osób bez ciepłej wody i ogrzewania w Gdańsku

23 grudnia 2012r. | Drukuj

Pękła rura ciepłownicza przy ulicy Pobiedzisko w Gdańsku. Trzy osoby zostały poparzone. Odcięte od ciepła są osiedla: Chełm, Ujeścisko, Szadółki, Orunia, które zamieszkuje blisko 50 tys. mieszkańców.

Do zdarzenia doszło ok. 12.00. Rura pękła pod jezdnią ulicy Pobiedzisko 9 na Siedlcach.   W wyniku tego na ulice wylała się woda o temperaturze ok. 80-90 stopni Celsjusza.  Trzy osoby doznały poparzenia nóg: dwóch przechodniów i jeden ratownik medyczny. Na miejscu pracowały trzy zastępy straży pożarnej.  Ratownicy już zakręcili zawór, woda już się nie leje. Ruch w tym miejscu jest nadal utrudniony .

fot. tvn24

fot. tvn24

Na razie służby nie informują, co było przyczyną awarii.  – Za wcześnie, aby o tym mówić, służby diagnozują sytuację i naprawiają rurę – tłumaczy Grzegorz Blachowski z Gdańskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. – Na czas naprawy nastąpi przepięcie rury, aby mieszkańcy jak najszybciej mieli ciepłą wodę – dodaje. Zanim to nastąpi, może minąć kilka godzin.

 


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz