Muzeum Pomorza Środkowego wzbogaci się o spichlerze, w których będzie mogło rozszerzyć swoją działalność. Wicemarszałkowie Wiesław Byczkowski i Czesław Elzanowski podpisali akt notarialny zamiany nieruchomości w Słupsku i Gdańsku.
Umowa notarialna dotyczy czterech nieruchomości (działek z budynkami użytkowymi) w Gdańsku, należących do samorządu województwa pomorskiego: trzech przy ul. Srebrniki (dawne zabudowania szpitala psychiatrycznego) i jednej przy ul. Reduta Miś. Pomorski samorząd odda je w zamian za trzy zabudowane nieruchomości położone w Słupsku przy ul. Szarych Szeregów.

fot. Muzeum Pomorza Środkowego
Słupskie spichlerze zostaną przeznaczone na statutową działalność Muzeum Pomorza Środkowego, które jest instytucją podległą samorządowi województwa. O dodatkowe budynki zabiegał dyrektor muzeum, Mieczysław Jaroszewicz. Znajdą się tu m.in. dział sztuki i techniki, dział biblioteczny i zbiorów specjalnych, dział edukacji i promocji, salon wystawienniczy „Classicanum. Słupskie salony sztuki i cywilizacji”. Będą się tu odbywać także wystawy czasowe i strefy edukacyjne, znajdzie się również miejsce na salę konferencyjną.
Spichlerze przy ul. Szarych Szeregów w Słupsku leżą w pobliżu (na drugim brzegu Słupi) kompleksu muzealnego, w skład którego wchodzą: Zamek Książąt Pomorskich, Młyn Zamkowy, Spichlerz, Brama Młyńska oraz dworek.
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).
Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.