Rozpędzony samochód wjechał w dom. W pokoju spali ludzie

21 grudnia 2012r. | Drukuj

Niezwykły i groźny wypadek wydarzył się w Kwidzynie. Kierowca zjeżdżając z góry nie zapanował nad samochodem, uderzył w ścianę budynku mieszkalnego i wybił dziurę w pokoju, w którym spały dwie osoby.

Fot. Policja

Fot. Policja

W czwartek około godziny 22.00 do kwidzyńskiej komendy zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że na ul. Podjazdowej w Kwidzynie w budynek w którym mieszka, uderzył samochód i zrobił dziurę w ścianie. Poinformowała, że ona ani nikt z jej rodziny nie ucierpiał. Policjanci ustalili, 26-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn jadąc samochodem z góry wpadł w poślizg, uderzył przodem w ścianę domu i wybił dziurę w pokoju jednego z mieszkań, w którym spały dwie osoby w wieku 63 i 67 lat. Okazało się, że w tym czasie w innym pokoju mieszkania przebywała matka z 7-miesięcznym dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W zdarzeniu uszkodzony został budynek wielorodzinny, w którym w chwili wypadku, jak szacują policjanci, mogło przebywać nawet 20 osób. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego  w Kwidzynie zadecydował o tym, że budynek nadaje się do użytku i nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców.

Fot. Policja

Fot. Policja

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało, że 26-latek kierujący autem był trzeźwy. Mundurowi nie wykluczają, że prawdopodobną przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość pojazdu. Wszystko wyjaśni się jednak w trakcie policyjnego postępowania. Między innymi od zebranego materiału dowodowego i oceny ekspertów zależeć będzie, czy mężczyzna odpowie za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Opublikowano w: MotoGKTrójmiastoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Deyv pisze:

    no i co z takimi kierowcami można zrobić?bo gdyby mi ktoś wjechał w sypialnie to podejrzewam że sama gołymi rękami bym go utłukła! nerwy robią swoje,niestety!

Dodaj komentarz