Fot. Policja

Niezwykły i groźny wypadek wydarzył się w Kwidzynie. Kierowca zjeżdżając z góry nie zapanował nad samochodem, uderzył w ścianę budynku mieszkalnego i wybił dziurę w pokoju, w którym spały dwie osoby.

Fot. Policja
Fot. Policja

W czwartek około godziny 22.00 do kwidzyńskiej komendy zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że na ul. Podjazdowej w Kwidzynie w budynek w którym mieszka, uderzył samochód i zrobił dziurę w ścianie. Poinformowała, że ona ani nikt z jej rodziny nie ucierpiał. Policjanci ustalili, 26-letni mieszkaniec gminy Kwidzyn jadąc samochodem z góry wpadł w poślizg, uderzył przodem w ścianę domu i wybił dziurę w pokoju jednego z mieszkań, w którym spały dwie osoby w wieku 63 i 67 lat. Okazało się, że w tym czasie w innym pokoju mieszkania przebywała matka z 7-miesięcznym dzieckiem. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W zdarzeniu uszkodzony został budynek wielorodzinny, w którym w chwili wypadku, jak szacują policjanci, mogło przebywać nawet 20 osób. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego  w Kwidzynie zadecydował o tym, że budynek nadaje się do użytku i nie ma potrzeby ewakuacji mieszkańców.

Fot. Policja
Fot. Policja

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało, że 26-latek kierujący autem był trzeźwy. Mundurowi nie wykluczają, że prawdopodobną przyczyną wypadku mogła być nadmierna prędkość pojazdu. Wszystko wyjaśni się jednak w trakcie policyjnego postępowania. Między innymi od zebranego materiału dowodowego i oceny ekspertów zależeć będzie, czy mężczyzna odpowie za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym zagrażającej życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w wielkich rozmiarach, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

1 KOMENTARZ

  1. no i co z takimi kierowcami można zrobić?bo gdyby mi ktoś wjechał w sypialnie to podejrzewam że sama gołymi rękami bym go utłukła! nerwy robią swoje,niestety!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.