Stanowisko UM w Wejherowie w sprawie dofinansowania Gryfa

20 grudnia 2012r. | Drukuj

Urząd Miejski przedstawił swoje stanowisko w sprawie decyzji prezesa klubu piłkarskiego Gryf „Orlex” Wejherowo o wycofaniu wejherowskiej drużyny piłkarskiej z rozgrywek drugoligowych.

W oświadczeniu Urzędu Miasta w Wejherowie czytamy: – „Z przykrością przyjęliśmy wiadomość o wycofaniu klubu Gryf „Orlex” Wejherowo z udziału w rozgrywkach drugiej ligi piłkarskiej. Jednocześnie chcemy odnieść się do nieprawdziwych informacji jakie podaje Zarząd Klubu, argumentując swoją decyzję m.in. brakiem wsparcia ze strony Miasta.

Fot. Gryf Wejherowo

Fot. Gryf Wejherowo

W dniu 4 października 2012 roku, Rada Miasta – na prośbę władz Klubu – apelowała do Prezydenta o rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie zespołu Gryf „Orlex” Wejherowo. Pomimo tego, do dziś nie wpłynęła do Urzędu Miejskiego w Wejherowie oferta władz Klubu, która byłaby podstawą do formalnego rozpatrzenia wniosku. Uchwała zobowiązywała bowiem Klub do przedstawienia opisu zasad finansowania, sprawozdania finansowego z działalności Klubu oraz planu finansowego na rok 2013, z podaniem planowanych dochodów i wydatków. Bez tego nie było możliwe formalne odniesienie się do prośby Klubu. Dlatego bezwzględnie należy zauważyć, iż Zarząd Klubu z jednej strony zarzuca brak działań i dobrej woli Urzędowi Miejskiemu w Wejherowie, zaś sam lekceważy zobowiązania wynikające z dokumentów urzędowych oraz procedury.

Fot. Gryf Wejherowo

Fot. Gryf Wejherowo

W dniu 17 grudnia 2012 roku, na dzień przed sesją Rady Miasta, Zarząd Klubu Gryf „Orlex” Wejherowo wydał oświadczenie, w którym mamy do czynienia z ewidentnym szantażem. Postawiono władze Miasta „pod ścianą” – warunkując dalsze uczestniczenie Klubu w rozgrywkach II Ligi Piłkarskiej, przyznaniem 600 tys. zł. dotacji. Równocześnie Zarząd Klubu nie podjął żadnych działań, które formalnie pozwoliłyby Miastu na rozpatrzenie wniosku o dodatkowe wsparcie Klubu, co mogłoby zostać ujęte w konstruowanym budżecie.

Chcemy ponadto pokreślić, iż Miasto każdego roku wspiera sport w Wejherowie. W ostatnich latach przeznaczyliśmy na funkcjonowanie Klubu Gryf „Orlex” Wejherowo ponad 650 tys. zł., a i w najbliższym zostanie on wsparty kolejnymi środkami. Dlatego działania jakie podejmuje Zarząd Klubu obarczając Miasto odpowiedzialnością za swoje błędy i zaniechania, uważamy za co najmniej nieodpowiednie”.


Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze