Wypadek autobusu

09 grudnia 2010r. | Drukuj

Autobus słupskiego PKS w środę wieczorem zderzył się z samochodem osobowym i ciężarówką. W autobusie linii Ustka-Katowice jechało 25 pasażerów. Do wypadku doszło koło Człuchowa podczas śnieżycy.

Fot. KPP Człuchów

Do wypadku doszło w  środę wieczorem na drodze krajowej nr 25 w okolicach Dobojewa w gminie Człuchów.  Jak ustaliła policja, kierujący Renault Scenic jechał w kierunku Człuchowa. Prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadącego Volkswagena LT. Renualt wpadł do rowu, a Volkswagen odbił się i uderzył w słupski autobus. Nikt z pasażerów autobusu nie został ranny, ale kierowca i pasażerka VW trafili do szpitala w Człuchowie. Pasażerowie autobusu trafili na komendę policji – także w Człuchowie. Stan techniczny autobusu nie pozwolił na dalszą jazdę. PKS ze Słupska wysłał autobus zastępczy, ten jednak również utknął na nieprzejezdnym odcinku drogi z powodu innego wypadku (zderzyły się dwa tiry i samochód osobowy). Dotarł na miejsce dopiero o godz. 1 w nocy. Droga nr 25 była zablokowana jeszcze w czwartek nad ranem.


Opublikowano w: SłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz