Radni Sopotu wstrzymują się z uchwałą śmieciową

18 grudnia 2012r. | Drukuj

Radni z Sopotu chcą głosować w sprawie ustawy śmieciowej w przyszłym roku, a nie tak jak zakładali na najbliższej sesji. Powodem jest brak ostatecznego stanowiska w tej sprawie rządu.

fot. sxc.hu

fot. sxc.hu

Ustawa śmieciowa wprowadziła sporo zamieszania i komentarzy w związku z jej możliwościami dla samorządów. Głównie chodzi o sposoby naliczania opłat za wywóz nieczystości, które rząd może jeszcze zmienić. W Sopocie w związku z wnioskiem radnych z klubu PO i Samorządność Sopot oraz wnioskiem Przewodniczącego Komisji Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska Wieczesława Augustyniaka uchwalenie szczegółów ma być przesunięte w czasie. – „Mając na uwadze inicjatywę uchwałodawczą Senatu RP” Prezydent Sopotu złożył formalny wniosek o zdjęcie z porządku obrad sesji zwołanej na dzień 20 grudnia br.  projektów uchwał dotyczących: wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi i wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości – informuje Anna Dyksińska z biura Prezydenta Sopotu. – „Powinniśmy się wstrzymać z podjęciem tej uchwały i zaczekać do czasu zajęcia ostatecznego stanowiska przez rząd i do czasu wprowadzenie zmian do obowiązującej uchwały, lub jej całkowitej zmiany” – argumentuje przewodniczący komisji W. Augustyniak.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Podatek śmieciowy pisze:

    A jeśli nie uchwalą to im wyznaczy wojewoda stawki

Dodaj komentarz