Palcem po tablicy

10 grudnia 2010r. | Drukuj

Szkoła Podstawowa w Łebie została wyposażona w tablice interaktywne. Od teraz wezwanie ucznia do tablicy będzie dla niego sporą atrakcją.

Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Łebie wyposażona została w cztery interaktywne tablice, które reagują na dotyk palca lub specjalnego pióra. Współdziałają one z komputerem i projektorem multimedialnym. – Z pewnością tablice uatrakcyjnią lekcje, dostarczą uczniom wiele wrażeń, zainspirują i pobudzą do twórczego myślenia – mówi Tadeusz Rabka, dyrektor szkoły – Pozwolą aktywnie uczestniczyć w procesie dydaktycznym, wyzwolą kreatywność.

Fot. SP Łeba

Dzięki roli wielkiego monitora, uczniowie i nauczyciele stojący przy tablicy mogą obsługiwać dowolny program w komputerze. Ma ona także własne oprogramowanie, co pozwala na robienie notatek i zapisywanie ich w pamięci komputera.

Tablice są kolejnym krokiem unowocześniania edukacji w tej szkole. Od dwóch lat łebska podstawówka posiada także elektroniczny dziennik lekcyjny.


Tagi: , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz