Prawie od roku okradał pracodawcę. Został złapany na gorącym uczynku

14 grudnia 2012r. | Drukuj

49-leteni mieszkaniec gm. Krokowa od marca br. okradał gospodarstwo rolne, w którym od kilku lat był zatrudniony. Jego łupem padło m.in. paliwo, zboże, nawóz wartości łącznej przekraczającej 50 tys. złotych. 49-latek zatrzymany został w minioną sobotę na gorącym uczynku i trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

fot. pomorska policja

fot. pomorska policja

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 49-letniemu mieszkańcowi gm. Krokowa, który w minioną sobotę zatrzymany został na gorącym uczynku, gdy okradał gospodarstwo rolne, w którym od kilku lat był zatrudniony. Do zgłoszenia kradzieży doszło w minioną sobotę po godz. 20.00. Właściciel gospodarstwa w gm. Krokowa zawiadomił dyżurnego o ujęciu sprawcy kradzieży paliwa. Przestępstwo zarejestrował monitoring. 49-latek od razu trafił do policyjnego aresztu. Policjanci z komisariatu w Krokowej i puccy kryminalni ustalili, że zatrzymany, okradał pracodawcę od marca br.

fot. pomorska policja

fot. pomorska policja

Z terenu gospodarstwa kradł m.in. worki ze zbożem, nawóz, a z ciągników rolniczych spuszczał paliwo. Skradzione mienie wykorzystywał w prowadzonym przez siebie gospodarstwie rolnym. Funkcjonariusze w miejscu zamieszkania podejrzanego zabezpieczyli ponad tonę paliwa, tonę nawozu oraz 22 worki ze zbożem. Szacowana wartość skradzionego mienia wyniosła ponad 50 tys. złotych. Śledczy na poczet przyszłej kary zabezpieczyli należący do podejrzanego ciągnik rolniczy warty około 180 tys. złotych. W miniony poniedziałek 49-latek usłyszał zarzuty dokonania szeregu kradzieży na szkodę swojego pracodawcy. Sprawa jest rozwojowa, policjanci nie wykluczają, że lista zarzutów wobec 49-latka może być dłuższa.


Opublikowano w: PuckWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz