Hola! Spotkanie młodej Hiszpanki z lęborskimi uczniami

13 grudnia 2012r. | Drukuj

Estibaliz Garcia Juan z Hiszpanii opowiedziała uczniom lęborskiego Mechanika jak łatwo przy odrobinie chęci podróżować po całym świecie. W prezentacji multimedialnej pokazała im także swoje rodzinne strony.

fot. Sławomir Łukaszuk

fot. Sławomir Łukaszuk

W spotkaniu  uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Mechaniczno – Informatycznych wraz z nauczycielami. Wszystkie miejsca na sali audiowizualnej były zajęte, co świadczy o wielkim zainteresowaniu młodzieży lęborskiej poszerzaniem swoich horyzontów nie tylko w ramach naszego kraju, ale i za granicą.

Estibaliz w swojej prezentacji przedstawiła wiele ciekawych informacji o sobie, swoim mieście, kulturze i obyczajach w Hiszpanii, jak również dała młodzieży wiele cennych pomysłów i wskazówek dotyczących możliwości podróżowania i zwiedzania innych krajów. Hiszpanka podała nazwy i zakres działalności wielu organizacji międzynarodowych stwarzających młodzieży krajów europejskich warunki do wyjazdów zagranicznych.

– Estibaliz stworzyła młodzieży możliwość poszerzenia wiedzy, a jej prezentacja była jednocześnie znakomitą praktyczną lekcją języka angielskiego – podsumował po spotkaniu Grzegorz Popin, dyrektor ZSMI.

Esti, bo tak zdrobniale mówią na Hiszpankę znajomi, jest wolontariuszką stowarzyszenia EDUQ. W Lęborku mieszka od niedawna i przez najbliższy rok będzie uczyć mieszkańców miasta języka hiszpańskiego.

Opracowała: Wioletta Drozd.

Galeria

fot. Sławomir Łukaszuk


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Uczeń pisze:

    Fajna i sympatyczna babka

Dodaj komentarz