fot. GK

Skazany za jazdę pod wpływem alkoholu wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel,  rezygnuje ze stanowiska. Samorządowiec nie będzie jednak bezrobotny – właśnie wygrał konkurs na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  w Słupsku.

Mariusz Chmiel postanowił zrezygnować ze stanowiska wójta gminy, z powodu ciążącego na nim prawomocnego wyroku za jazdę pod wpływem alkoholu. Choć gminni radni nie zgodzili się pozbawić wójta mandatu, utrata stanowiska była jedynie kwestią czasu. Uprzedzając bieg zdarzeń, Mariusz Chmiel, wystartował w konkursie na prezesa Miejskiej Spółki Komunalnej w Słupsku.

fot. GK
fot. GK

– W konkursie na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku wzięło udział pięć osób. Do finałowego etapu przeszły dwie. Jedna z nich zrezygnowała z udziału w konkursie. Tak więc Mariusz Chmiel został wybrany prezesem PGK – powiedział Mateusz Bilski – rzecznik prasowy PGK w Słupsku. Zgodnie  decyzją Rady Nadzorczej funkcję obejmie 1 stycznia 2013 roku.

– Jak tylko w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawi się informacja, że zostałem prezesem PGK, od razu zrezygnuję ze stanowiska wójta Gminy Słupsk. Myślę, że dojdzie do tego pod koniec stycznia – dodaje Mariusz Chmiel.

Choć w tym przypadku przepisy wydają się absurdalne, wójt gminy Słupsk nie może zrezygnować ze stanowiska w samorządzie, zanim nie obejmie funkcji prezesa miejskiej spółki. Gdyby to zrobił, nie mógłby zostać prezesem PGK. Przez kilka tygodni Mariusz Chmiel będzie więc zarówno wójtem gminy Słupsk, jak i prezesem spółki należącej do miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.