Wójt z wyrokiem rezygnuje, ale ma już nową pracę

13 grudnia 2012r. | Drukuj

Skazany za jazdę pod wpływem alkoholu wójt gminy Słupsk Mariusz Chmiel,  rezygnuje ze stanowiska. Samorządowiec nie będzie jednak bezrobotny – właśnie wygrał konkurs na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej  w Słupsku.

Mariusz Chmiel postanowił zrezygnować ze stanowiska wójta gminy, z powodu ciążącego na nim prawomocnego wyroku za jazdę pod wpływem alkoholu. Choć gminni radni nie zgodzili się pozbawić wójta mandatu, utrata stanowiska była jedynie kwestią czasu. Uprzedzając bieg zdarzeń, Mariusz Chmiel, wystartował w konkursie na prezesa Miejskiej Spółki Komunalnej w Słupsku.

fot. GK

fot. GK

– W konkursie na stanowisko prezesa Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Słupsku wzięło udział pięć osób. Do finałowego etapu przeszły dwie. Jedna z nich zrezygnowała z udziału w konkursie. Tak więc Mariusz Chmiel został wybrany prezesem PGK – powiedział Mateusz Bilski – rzecznik prasowy PGK w Słupsku. Zgodnie  decyzją Rady Nadzorczej funkcję obejmie 1 stycznia 2013 roku.

– Jak tylko w Krajowym Rejestrze Sądowym pojawi się informacja, że zostałem prezesem PGK, od razu zrezygnuję ze stanowiska wójta Gminy Słupsk. Myślę, że dojdzie do tego pod koniec stycznia – dodaje Mariusz Chmiel.

Choć w tym przypadku przepisy wydają się absurdalne, wójt gminy Słupsk nie może zrezygnować ze stanowiska w samorządzie, zanim nie obejmie funkcji prezesa miejskiej spółki. Gdyby to zrobił, nie mógłby zostać prezesem PGK. Przez kilka tygodni Mariusz Chmiel będzie więc zarówno wójtem gminy Słupsk, jak i prezesem spółki należącej do miasta.


Opublikowano w: Praca i biznesSłupskWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze