Potrzeba matką wynalazków. BCT nagrodzony za pomysłowość

13 grudnia 2012r. | Drukuj

Dwie nagrody dla najlepszych polskich projektów i przedsięwzięć w dziedzinie transportu otrzymał Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni. Urządzenie pomocne w załadunku i rozładunku oraz program do skuteczniejszej organizacji pracy terminala.

fot. załadunek przy użyciu nagrodzonej trawersy/BCT

fot. załadunek przy użyciu nagrodzonej trawersy/BCT

Projekt dyrektora technicznego Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego, pana Kazimierza Giczkowskiego zyskał uznanie jury, zdobył Złotą Nagrodę Innowacyjności. Trawersa, o której mowa została zaprojektowana, wykonana i wdrożona w pracę na terenie terminalu. Pozwala na czterokrotne skrócenie czasu przy załadunku. – Urządzenie stanowi unikatowe rozwiązanie, pozwalające na znaczną redukcję kosztów i czasu, przeznaczonych na załadunek towarów o gabarytach zbliżonych do pełnego wymiaru drzwi kontenera oraz o maksymalnej wadze netto, jaką można wstawić do kontenera – informuje BCT.

Kolejna nagroda trafiła do Działu Informatyki BCT, stworzyli bowiem system, który ma być wdrażany w wielu Terminalach grupy ICTSI na całym świecie. – Projekt TOPIK polegał na wdrożeniu nowej organizacji planowania i rozliczania pracy operacyjnej w BCT opartej o nowy system IT. System zapewnia pełną ewidencję i kontrolę pracy operacyjnej, zarówno własnej jak i outsorcingowanej – informuje BCT. – „W krajach Unii Europejskiej przykłada się coraz większą wagę do nowoczesnych sposobów zarządzania transportem, szczególnie pod względem konkurencyjności w wymiarze lokalnym, krajowym i międzynarodowym. Przykładem takich działań są rozwiązania wdrożone przez Bałtycki Terminal Kontenerowy.

Szczególnie trawersa, umożliwiająca lepsze wykorzystanie czasu pracy i ogromną oszczędność energii przy wyładunkach oraz system TOPIK, pozwalający na optymalizację pracy operacyjnej w czasie światowego kryzysu ekonomicznego” – powiedział Andrzej Urbanik, członek kapituły nagrody i sekretarz generalny Polskiej Platformy Technologicznej Transportu Drogowego. Nagrody przyznano i wręczono podczas I Forum Innowacji Transportowych, zorganizowanego przez Fundację Centrum Analiz Transportowych i Infrastrukturalnych (CATI) oraz Polską Fundację Promocji Kadr przy udziale partnerów krajowych i zagranicznych.


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz