Gdańsk chce przyciągnąć więcej rosyjskich turystów

12 grudnia 2012r. | Drukuj

Ekipa kaliningradzkiej telewizji Kaskad zrealizowała materiał filmowy, ukazujący atrakcje zimowego Gdańska. Będzie można go obejrzeć 16 grudnia w głównym wydaniu Wiadomości o godz. 18.00 w ramach dwutygodniowej kampanii reklamowej Gdańska i regionu pomorskiego w Obwodzie Kaliningradzkim.

fot. archiwum

fot. archiwum

Obecna kampania ma na celu zaproszenie Rosjan do wizyty na Pomorzu w okresie przedświątecznym. Gdańsk i region reklamują się na popularnym portalu kaliningrad.ru oraz shopping-gdansk.ru i vkontakte.ru, na antenie radia Monte Carlo oraz platformie internetowej telewizji Kaskad. Kampania potrwa do 23 grudnia.

– W nadchodzącym roku będziemy kontynuować działania promocyjne na tym ważnym dla miasta rynku – zapowiada Anna Zbierska, dyrektor Biura Prezydenta ds. Promocji Miasta. – Planujemy wspólne cykliczne kampanie reklamowe Gdańska i pomorskiego realizowane we współpracy z Pomorską Regionalną Organizacją Turystyczną. Gdańsk jest już rozpoznawalną marką, wiodącą dla regionu, natomiast różnorodność oferty pomorskiego jest magnesem przyciągającym turystów na dłuższy pobyt – dodaje.

Województwo pomorskie cieszy się dużą popularnością wśród rosyjskich turystów. W bieżącym roku Gdańsk przyjęło wielu gości z zagranicy. Rosjanie (10%) stanowią trzecią grupę po Niemcach (32%) i Hiszpanach (10,5%).

Turyści rosyjscy zainteresowani są nie tylko tradycyjnymi zakupami w naszych galeriach. Korzystają również z usług gabinetów odnowy biologicznej, kosmetycznych, SPA, chętnie uczestniczą w dużych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych.


Tagi: , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze