Mieszkańcy Łeby wspólnie ubrali miejską choinkę

12 grudnia 2012r. | Drukuj

W Łebie stanęła dziesięciometrowa choinka. Drzewko wspólnie ubierali mieszkańcy, burmistrz miasta i dyrektor gimnazjum.

fot. uroczyste ubieranie choinki - Łeba/Radosław Czyżewski

fot. uroczyste ubieranie choinki – Łeba/Radosław Czyżewski

Podobnie jak w roku ubiegłym łebianie dekorowali drzewko Bożonarodzeniowe, biesiadowali wspólnie tworząc magię Świąt. – Tak jak w roku ubiegłym, biesiada świąteczna w ramach Dni św. Mikołaja w Łebie, miała miejsce na deptaku przy ul. Kościuszki. Mieszkańcy miasta Łeby, wraz z reprezentacjami szkół, przedszkoli oraz przedsiębiorstw działających na terenie naszego miasta, wspólnie brali udział w dekorowaniu 10-cio metrowej miejskiej choinki – informuje Paweł Dąbrowski Asystent Burmistrza Miasta Łeby – Burmistrz Miasta Łeby wraz z Dyrektorem Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie kontynuują w ten sposób tradycję, która miała swój początek w roku poprzednim i została już wpisana w coroczne obchody z okazji Dni św. Mikołaja w Łebie .

6 grudnia staje się dniem wyjątkowym dla mieszkańców Łeby, który integruje łebską społeczność . – Tego też dnia łebianie zapełnili mikołajkowy stół słodkimi przysmakami własnego wyrobu, którymi chcieli się podzielić z innymi. Profesjonalną obsługę stołu zapewniła młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łebie. Każdy z nas mógł poczuć magię świąt uczestnicząc w mikołajkowej biesiadzie, słuchając świątecznej muzyki, którą umilały nam zespoły: Vivo oraz Luba i Wiktor. Każde z dzieci miało szansę porozmawiać ze św. Mikołajem, otrzymać słodkiego aniołka, a dziewczęta z Zespołu Tanecznego PRESTO zachęcały maluchów do tańca wokół choinki – relacjonuje Paweł Dąbrowski.

Galeria

fot. Radosław Czyżewski


Opublikowano w: LęborkWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz