Nowy wiceprezydent Słupska powinien… kochać ludzi

10 grudnia 2012r. | Drukuj

Aż 55 osób z całej Polski stara się o posadę wiceprezydenta Słupska. Wśród kandydatów na to stanowisko są nawet byli wiceministrowie. Prezydent Słupska chce, aby jego zastępca był młody, doświadczony, odporny na stres i… kochał ludzi.

fot. slupsk.pl

W słupskim Urzędzie Miasta od samego  rana trwały przesłuchania kandydatów na stanowisko wiceprezydenta. Przed pierwszym spotkaniem Maciej Kobyliński przyznał, że znalezienie kandydata idealnego będzie bardzo trudne.

– Mógłbym zażartować, że taki kandydat nie istnieje. Nie mniej jednak szukam osoby młodej, ale zarazem doświadczonej. Odpornej na stres i… kochającej ludzi – mówi Maciej Kobyliński, prezydent Słupska.

Oprócz odporności na stres czy miłości do ludzi, kandydat na wiceprezydenta musi mieć także wyższe wykształcenie, znać  języki obce i  mieć co najmniej sześcioletnie doświadczenie zawodowe.

Z bardzo wysoko postawioną poprzeczką jako pierwszy musiał się zmierzyć Jerzy Kepka wieloletni wójt gminy Wejherowo.

– Dlaczego się zdecydowałem wziąć udział w konkursie? Mam duże doświadczenie samorządowe. Między innymi przez osiem lat byłem wójtem gminy Wejherowo. Chętnie podzielę się swoją wiedzą z prezydentem Słupska – mówi Jerzy Kepka.

O stanowisko wiceprezydenta Słupska stara się 55 osób z całej Polski. Po wstępnej selekcji Maciej Kobyliński  umówił się na rozmowę jedynie z połową kandydatów. Prezydent przyznał, że przeszłość i doświadczenie zawodowe wielu osób bardzo go zaskoczyło.

– Wielu kandydatów na mojego zastępcę to osoby z ogromnym doświadczeniem. Zdradzę, że są wśród nich nawet byli wiceministrowie. Kila osób może pochwalić się doktoratem i znajomością czterech języków obcych. Dopiero po rozmowach z nimi przekonam się czy są to pracownicy naukowi, czy doskonali fachowcy z samorządu, których właśnie szukam – zapowiada Maciej Kobyliński.

Wiceprezydent Słupska zostanie wybrany prawdopodobnie dopiero w połowie stycznia.


Opublikowano w: Praca i biznesSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze