Aż 55 osób chce zostać wiceprezydentem miasta

09 grudnia 2012r. | Drukuj

Trwa konkurs na stanowisko wiceprezydenta Słupska. Zgłosiło się już 55 osób, a oferty wysłali kandydaci z całego kraju. Prezydent Maciej Kobyliński umieścił ofertę w Urzędzie Pracy. W przyszłym tygodniu rozpoczną się indywidualne rozmowy.

Fot. GK

Prezydent Słupska Maciej Kobyliński (SLD) miesiąc temu ogłosił konkurs na stanowisko swojego zastępcy. Do tej pory funkcję tę pełnił Krzysztof Sikorski, tworząc tym samym z Kobylińskim koalicję Platformy Obywatelskiej z lewicą. Prezydent jest w kłopotliwej sytuacji, bo nie ma większości w Radzie Miasta i wszystko wskazuje na to, że do końca kadencji nie będzie w stanie jej zbudować. Na 23 mandaty lewica ma 7 radnych. Po tym, jak Krzysztof Sikorski zrezygnował z funkcji wiceprezydenta Słupska, Maciej Kobyliński postanowił poszukać „bezpartyjnego fachowca”, który będzie odpowiadał m.in. za oświatę i kulturę (prezydent Słupska ma dwóch zastępców).

Kandydaci muszą spełniać kilka  kryteriów: posiadać obywatelstwo polskie, posiadać wykształcenie wyższe oraz co najmniej 6 letni staż pracy,  mieć doświadczenie zawodowe w jednostkach samorządu terytorialnego, administracji rządowej, spółkach skarbu państwa lub spółkach jednostek samorządu terytorialnego, doświadczenie w zarządzaniu przedsiębiorstwami lub spółkami, dobrą znajomość języka angielskiego lub niemieckiego, biegłą znajomość obsługi komputera.
Maciej Kobyliński będzie od poniedziałku rozmawiał z kandydatami. Przyszły wiceprezydent będzie zarabiał nieco ponad 6 tys zł. To prawie o połowę mniej, niż otrzymywał zastępca prezydenta w poprzedniej kadencji.


Opublikowano w: PublicystykaSłupskWiadomości
Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze