Reda: Jechał „L-ką” pod wpływem alkoholu

06 grudnia 2012r. | Drukuj

Policjanci z wejherowskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kursanta, który jechał „l-ką”. O utracie prawo jazdy nie ma co mówić, zatrzymany kierowca był w trakcie przygotowań do egzaminu. Grozi mu jednak kara pozbawienia wolności do 2 lat.

www.dziennikpaslecki.pl

Jednym z zadań funkcjonariuszy jest kontrolowanie samochodów oznaczonych tzw. L-ką. Zazwyczaj takie kontrole kończą się bez konsekwencji, gdyż samochody służące do nauki jazdy są sprawne technicznie.  Kontrola, która miała miejsce w Redzie na ul. Gdańskiej (K6) zakończyła się jednak inaczej. Funkcjonariusze, po sprawdzeniu stanu technicznego zatrzymanego pojazdu, przystąpili do badania kierowcy na zawartość alkoholu w organizmie. Już po chwili okazało się, że 51-letni kursant ma w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu -informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Nietrzeźwy kursant nie straci prawa jazdy- bo go nie ma, ale też nie będzie mógł również go w najbliższym czasie dostać. Dodatkowo 51-latkowi grozi odpowiedzialność karna, gdyż za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

 


Opublikowano w: WejherowoWiadomości
Tagi: , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz