Zbudują szopkę z piasku

08 grudnia 2010r. | Drukuj

Ruszyła budowa bożonarodzeniowej szopki z piasku, która stanie przed Kolegiatą w Gdyni. Do budowy szopki o wymiarach 4,5 na 4,5 m posłuży 100 ton specjalnie przesianego piasku.

Dzisiaj ciężarówki przywiozą 100 ton specjalnie przesianego piasku, z którego trójmiejscy rzeźbiarze stworzą bożonarodzeniową szopkę. Jej budowa potrwa dwa tygodnie. Miejsce, w którym ma ona stanąć zostanie specjalnie ogrodzone i zasłonięte namiotem.

Fot. arch. Zeszłoroczna szopka zachwycała przechodniów.

Szopka wykonana zostanie przez absolwentów gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych: Ewę Topolan, Adrianę Majdzińską, Mariusz Ottę, Macieja Krause i Marka Elsnera. Sami twórcy zapowiadają, że w tym roku nawiązywać będzie ona do stylistyki gotyckiej. Ale nie chcę też zdradzać jej ostatecznego kształtu.

Dzisiaj budowa rozpocznie się od ubijania piachu. Zakończenie, któremu towarzyszyć ma granie kolęd na żywo, planowane jest na 19 grudnia.


Opublikowano w: TrójmiastoWiadomości
Tagi: ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz