Kaszubi z Kosakowa u Marszałek Ewy Kopacz

05 grudnia 2012r. | Drukuj

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz spotkała się z członkami zespołu „Kosakowianie” z Kosakowa w powiecie puckim. Chór gościł w Sejmie i Senacie na zaproszenie posła Kazimierza Plocke i senatora Kazimierza Kleiny.

Zespół  ludowy „Kosakowianie”, który działa  przy  Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim Dębogórze-Kosakowo,  całą środę spędzili w Warszawie, zwiedzając Sejm i Senat. Kaszubi, którzy przyjechali do stolicy  na zaproszenie posła Kazimierza Plocke i senatora Kazimierza Kleiny, spotkali się z Ewą Kopacz. Zaśpiewali Marszałek Sejmu kilka utworów ze swego repertuaru, a podczas tego mini koncertu miało też miejsce pewne sympatyczne wydarzenie.

Fot. sejm.pl

– W pewnym momencie, gdy śpiewaliśmy, pani Marszałek chwyciła za telefon i zadzwoniła do premiera. Okazało się, że Donald Tusk odebrał, a Ewa Kopacz dała mu przez telefon posłuchać fragmentu naszego wstępu – mówi pani Krystyna, jedna z uczestniczek wizyty w Sejmie.

W Senacie goście z Kaszub rozmawiali z parlamentarzystami o nauce języka kaszubskiego i pozytywnych skutkach ustawy o mniejszościach etnicznych z 2005 r. Odwiedzili też Senacką Komisję Budżetu i Finansów Publicznych.

„Kosakowianie” to amatorski chór regionalny, promujący kulturę  kaszubską. Został założony w 2011 roku. Kierownikiem  artystycznym jest   Tadeusz Korthals, a opiekunką zespołu prezes ZK-P Danuta Tocke.


Tagi: , , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. Marzena pisze:

    Gratuluję Wam kochani. Marzena Lachowska

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze