Wsiąść do pociągu…

07 grudnia 2010r. | Drukuj

Od niedzieli – 12 grudnia pociągi odjadą o innych godzinach. Jeśli wybieramy się w podróż z PKP, koniecznie trzeba sprawdzić nowy rozkład jazdy.  Będzie sporo zmian!

Fot. pkpp.net

PKP PR

Pasażerom korzystającym dotychczas z pociągu interRegio „Słowiniec” spółka PKP Przewozy Regionalne zaoferuje jeszcze tańszy i kursujący codziennie pociąg Regio „Radew” ze Słupska przez Koszalin i Piłę do Poznania.  Pociąg Regio „Sztorm” łączący Szczecin ze Słupskiem w sezonie letnim umożliwi dojazd wprost do nadmorskiej Ustki.   PKP PR zmienia także godziny odjazdów szybkich i tanich pociągów InterRegio i uruchamia nowe składy pod tą marką. Z Gdyni do Warszawy zawiezie nas „Pomorze”, a w wakacje, święta i długie weekendy do Katowic InterRegoio „Bursztyn”.

PKP Intercity

PKP Intercity proponuje Express InterCity (EIC) „Klimczok” z Bielska-Białej do Gdyni – i po przesiadce na Pomorze Środkowe, a latem bezpośrednio dzięki EIC „Szanty” (Bielsko-Biała – Kołobrzeg). Pociągi TLK latem znów dojadą do Ustki  i Łeby, wtedy też na trasie ze stolicy przez Trójmiasto do Kołobrzegu, turystów dowiezie EIC „Fregata”. Pomorze Środkowe traci bezpośrednie połączenie z Przemyślem. Poranny pociąg z Gdyni przez Słupsk, Koszalin, Poznań i Wrocław dojedzie tylko do Krakowa.

PKP SKM

Zmienia się także rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej na Pomorzu. W Trójmieście np. kolejki będą jeździły rzadziej poza godzinami szczytu, ale liczba połączeń Sprinter ze Słupskiem nie zostanie zmieniona, choć są drobne korekty rozkładu.


Opublikowano w: PublicystykaWiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz