Real Madryt nauczy Kaszubów grać w piłkę. W Gniewinie

03 grudnia 2012r. | Drukuj

Dzieci i młodzież z Kaszub będą trenować piłkę nożną pod okiem szkoleniowców Realu Madryt. W Gniewinie podpiszą w środę porozumienie wysłannicy  fundacji słynnego hiszpańskiego klubu, władze gminy Gniewino i właściciele hotelu  Mistral Sport. 

Fot. hotelmistralsport.pl: Hiszpanie trenowali tu podczas Euro 2012

Fundacja Realu Madryt przyjedzie do kaszubskiego Gniewina w powiecie wejherowskim na zaproszenie gminy i czterogwiazdkowego Hotelu Mistral, który podczas Euro 2012 gościł  reprezentację Hiszpanii. Mistrzom świata i Europy bardzo podobało się na Kaszubach i już latem zapowiedzieli, że tu wrócą.

Fot. hotelmistralsport.pl: Młodzież będą uczyć gry w piłkę trenerzy Królewskich

– W środę 5 grudnia podpisujemy porozumienie pomiędzy Fundacją Realu Madryt, Zarządem Hotelu Mistral i władzami gminy Gniewino. Jego rezultatem będą piłkarskie obozy letnie dla dzieci z niezamożnych rodzin w 2013 roku – mówi Jacek Sycha z biura prasowego Hotelu Mistral Sport w Gniewinie. – Uczestnicy piłkarskich kampów będą trenowali z wysokiej klasy trenerami „Królewskich”, ale także będą się uczyli języka hiszpańskiego. Program obozu przewiduje po  27 godzin zajęć fizycznych i językowych – dodaje.  W Gniewinie, na mocy porozumienia, od przyszłego roku będzie się też cyklicznie odbywał międzynarodowy Turniej Młodzieżowy Hotel Mistral Sport Cup.

Fot. hotelmistralsport.pl: Hiszpanie bardzo chwalili hotel w Gniewinie

Hiszpańska Fundacja Realu Madryt wraz z Fundacją Rozwoju Edukacji i Sportu po raz pierwszy zorganizowała  w Polsce obozy sportowo-edukacyjne dla dzieci i młodzieży w czerwcu i lipcu tego roku. Pierwszy odbył się  w Gdyni, a kolejne  – w Piszu, Tworzyjankach i w Krakowie. Do udziału w płatnym obozie sportowo-edukacyjnym rodzice mogą zgłaszać dzieci wypełniając formularz na stronie internetowej fundacji.  Obóz jest przewidziany dla 60-100 osób. W jego trakcie dzieci, w maksymalnie 20-osobowych grupach, będą uczestniczyły w treningach sportowych, które poprowadzą trenerzy Fundacji Realu Madryt oraz lekcjach języka hiszpańskiego przygotowanych przez lektorów Instytutu Cervantesa.

Fot. hotelmistralsport.pl: Trenerzy Realu Madryt przyjadą wkrótce na Kaszuby

Polska jest drugim po Wielkiej Brytanii krajem poza Hiszpanią, w którym działająca non profit Fundacja Realu Madryt organizuje takie obozy.


Tagi: , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze