www.decktheholidays.blogspot.com

„Przypływam do Gdańska [STOP] Czekajcie na mnie na Zielonym Moście [STOP] 5.12.2012 STOP godz. 17.00 [STOP] Do zobaczenia [STOP] Mikołaj” – depesza takiej treści dotarła przed kilkoma dniami do naszego miasta.

Święty Mikołaj tradycyjnie planuje przybyć do Gdańska drogą morską. Zacumuje przy nabrzeżu Motławy, tuż przy Zielonym Moście. I tu właśnie wszyscy gdańszczanie – ci mali  i ci duzi – będą mieli okazję gorąco go powitać. Uroczystość powitalną dodatkowo uświetni występ Teatru TOL z Belgii.

fot. www.decktheholidays.blogspot.com

Z Zielonego Mostu Święty Mikołaj wraz z dziećmi i swoją barwną świtą uda się w kierunku choinki ustawionej na Długim Targu przy fontannie Neptuna. Tam – w towarzystwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza – wręczy nagrody uczestnikom konkursu na ozdoby choinkowe, a potem uroczyście zapali światełka na choince.

Gdańsk był pierwszym miastem gdzie w 1989 r. narodziła się tradycja zapalania światełek na drzewku bożonarodzeniowym ustawionym w centrum miasta. Od 1999 r. Fundacja Choinki Gdańskiej oraz klub Plama wspólnie organizują zimowe imprezy plenerowe, do których należą: „Gdańska Choinka” i „Gdańska Wigilia”.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.