Planują budżet 2011

07 grudnia 2010r. | Drukuj

Najwięcej zainwestujemy w drogi i kolej, ale wydatki będą nieco niższe  niż w tym roku. Samorząd województwa pomorskiego planuje finanse na przyszły rok.

Przedstawiony radnym wojewódzkim projekt budżetu zakłada dochody w wysokości ponad 750 mln zł, a wydatki prawie 885 mln zł, czyli nieco mniej niż w roku 2010. O połowę (z 300 do 150 mln zł) zmniejszono udział kredytów w inwestycjach. Priorytetowe będą projekty z dofinansowaniem unijnym.

Fot. GDDKiA

Najwyższa kwota z kasy samorządu województwa pomorskiego – 300 mln zł przeznaczona jest na transport i infrastrukturę. Prawie 94 mln zł kosztować będą regionalne połączenia kolejowe. Wśród wydatków na służbę zdrowia znalazły się też pieniądze na kolejne prace w szpitalu w Słupsku.

Przychody województwa pochodzą przede wszystkim z podatków dochodowych, dotacji celowych oraz subwencji. W Pomorskiem w 2011 r. zaplanowano dochody w wysokości 754 mln zł – o 16 mln zł więcej niż w tym roku.


Opublikowano w: Wiadomości
Tagi:

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz