Rumscy absolwenci na scenie. Metalowe brzmienie

03 grudnia 2012r. | Drukuj

Absolwenci Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi zjadą się 7 grudnia do Rumi zaprezentować swój dorobek muzyczny przed fanami i byłymi nauczycielami.

fot. Zespół RUM

Opuścili mury szkoły Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi, w której lekcje muzyki zaszczepiły w nich dźwięki na dobre, jednak teraz wracają pokazać się z gotowym materiałem muzycznym. Mają swoje zespoły, koncertują. Niektórzy zadebiutowali m.in. na scenie gdyńskiego klubu Ucho, a zespół RUM może pochwalić się wydaniem płyty. Zespół łączy cięższe brzmienie gitar z instrumentami ludowymi, takimi jak: akordeon, lira korbowa, flet, mandola czy mandolina. – Ekologiczna Szkoła Społeczna to nie tylko szkoła słynąca z wysokiego poziomu nauki, nie tylko szkoła, która pochwalić się może rewelacyjnymi wynikami w sporcie i wieloma nagrodami za prace plastyczne, ale także niezwykłymi dokonaniami muzycznymi – mówi w imieniu organizatorów koncertu Jolanta Tańska.

W piątkowy wieczór głównie usłyszeć będzie można ciężkie brzmienie. Zagra  duet 2/3 INNITRO, który tworzą Konrad Matynia i Filip Kupper oraz  zespoły RUM, w którego składzie gra aż trzech byłych uczniów EGS – Tomasz „Ślimak” Kłeczek, Rafał Wyszomirski i Dominik Liadis, Hectic, w którym  gra dwóch absolwentów EGS – Oskar Jórczak i Filip Sułek oraz Savant, w którego składzie jest Krzysztof „Dyl” Dylewski, również były uczeń EGS. To w drugiej części koncertu. W pierszej, która rozpocznie się o godz. 18.00 wystąpią Maria Sitek i Mikołaj Mizak. – Będzie więc można posłuchać zróżnicowanej muzyki. Rumia może cieszyć się, że aż tak wielu młodych ludzi śpiewa i tworzy muzykę. Pani Barbarze Drwal, nauczycielce muzyki, należą się podziękowania za otoczenie opieką tych młodych twórców na początku ich przygody z muzyką – dodaje Jolanta Tańska.

Koncert odbędzie się w Domu Kultury „Janowo” w Rumi 7 grudnia 2012r o godz. 18.00


Tagi: , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Komentarze do artykułu (dodaj własny »).

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu.
Jeżeli masz ochotę, rozpocznij dyskusję.
Skorzystaj z formularza znajdującego się poniżej.

Dodaj komentarz