Morderstwo w Sopocie. Musisz to zobaczyć

01 grudnia 2012r. | Drukuj

Po Berlinie, Bordeuoux i Warszawie wreszcie trójmiejska premiera „Murder”. Już 4 grudnia gdańscy mistrzowie salsy na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie zaprezentują swój najnowszy taneczny show.

mat. prasowe

„Murder”  prezentowany był już na największych tegorocznych festiwalach salsy w Europie, m.in. w Berlinie i Warszawie, obok pokazów największych światowych mistrzów salsy, m.in. Eddiego Torresa, Adolfo Indacochea, Juana Matosa, Yamulee czy Maykela Fontsa.

Show w wykonaniu trojga tancerzy z gdańskiej formacji Dance Avenue Performance Team spotkał się tam z gorącym przyjęciem publiczności i pochlebnymi recenzjami. To historia kryminalna utrzymana w klimacie kina z lat 40. XX wieku. Pełne niepokoju i mrocznej atmosfery sekwencje taneczne trzymają w napięciu od pierwszej sekundy i wiodą widza ku wyjaśnieniu tajemnicy popełnionej zbrodni. To retrospektywna opowieść o tragicznych skutkach wybuchowej mieszanki, jaką stanowią miłość i zazdrość. Historia stara jak świat, jednak tu opowiedziana w rytmie salsy i z przymrużeniem oka, nabiera innego, świeżego wymiaru. Z kolei dzięki zbudowanej przez choreografię fabule i napięciu taniec zyskuje na wyrazistości i przekazie, stając się mini spektaklem tanecznym, a nie tylko prostym salsowym show.

Dance Avenue Performance Team to grupa tancerzy z wieloletnim doświadczeniem w różnych technikach tanecznych. Podczas swych pokazów prezentuje salsę New York w oryginalnym połączeniu z różnymi technikami tanecznymi – jazz, taniec klasyczny, afro, modern i taniec towarzyski.

W „Murder” zobaczymy troje tancerzy: Monikę Grzelak (liderkę i założycielkę Dance Avenue, wicemistrzynię świata w mambo i  wielokrotną mistrzynię  Polski w salsie), Dawida Kisiela (tancerza salsy, tańca współczesnego i towarzyskiego, nazywanym już przez niektórych polskim Adolfo Indacochea) oraz Pawła Rymarczyka (tancerza salsy i tańca towarzyskiego).

Założycielka grupy i szkoły tańca Dance Avenue Monika Grzelak jest autorką wielu choreografii, m.in. do programu „You Can Dance” w Polsce i na Ukrainie. Współtworzyła choreografię oraz występowała w pierwszym polskim filmie tanecznym „Kochaj i tańcz” . Współpracuje również z Teatrem  Muzycznym w Gdyni ( ,,12 Ławek” ) i Sopockim Teatrem Tańca ( ,,D-KOD-R” , ,,3x Noir Danse”, ,,Natura”).

Premiera „Murder” oraz spektakl Sopockiego Teatru Tańca  „Powiększenie – Zoom Out”! – już w  najbliższy wtorek o godz. 19 na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże w Sopocie. Bilety na całość wieczoru można kupić przed spektaklem lub zarezerwować na: [email protected].


Tagi: , , , , , , , ,

Zapraszamy ponownie na www.gazetakaszubska.pl
Kontakt: [email protected]


Warning: Use of undefined constant rand - assumed 'rand' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/umedia/domains/gazetakaszubska.pl/public_html/wp-content/themes/gk02/functions.php on line 133
Czytaj także

Na razie jest tylko jeden komentarz (dodaj własny »):
  1. kaśka pisze:

    Wygląda i brzmi zachęcająco

Dodaj komentarzNajnowsze artykuły

Zmarł Henryk Soja, etnograf i wieloletni kierownik Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach
Mikołaje z Lęborka
II POMORSKI PRZEGLĄD KASZUBSKICH KOLĘD I PASTORAŁEK (on-line)
Pomorze w barwach Unii Europejskiej
Strajki szkolne na Kaszubach w latach 1906-1907.
Ponad 152 mln zł dla Pomorzan zagrożonych wykluczeniem społecznym
Bieg Charytatywny Północny Pomaga dla Hospicjum im. ks. Dutkiewicza
Ósma edycja rajdu pieszego Maczuga Stolema

Najnowsze komentarze